Strona główna » Wiadomości » Zaproszenie na Wystawę Modeli Kolejowych w Skali H0 na Dworcu Wrocław Główny

Zaproszenie na Wystawę Modeli Kolejowych w Skali H0 na Dworcu Wrocław Główny

Redakcja
Mat. KSK we Wrocławiu

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. zaprasza na wyjątkowy pokaz makiety modułowej i modeli kolejowych w skali H0. Wystawa odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Sali Sesyjnej Dworca Wrocław Głównego, prezentując jeden z największych europejskich modeli kolejowych.

Miłośnicy kolejnictwa i modelarstwa będą mieli niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w fascynujący świat miniaturowych pociągów i pejzaży kolejowych. W weekend 16-17 grudnia Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, we współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., zaprasza na wystawę modeli kolejowych w skali H0, która odbędzie się w Sali Sesyjnej budynku Dworca Wrocław Główny.

W ramach pokazu, sekcja modelarska Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprezentuje imponującą makiety modułową. Klub jest posiadaczem jednej z największych takich konstrukcji w Europie, o długości ponad 150 metrów. Wystawa obejmie między innymi model Stacji Głuszyca, nawiązujący do rzeczywistej stacji kolejowej na linii nr 286 (Kłodzko Główne-Wałbrzych Główny), a także stację techniczną i fragmenty jedno- oraz dwutorowego szlaku.

Modele prezentowane na wystawie charakteryzują się wysokim stopniem realizmu. Odwzorowane zostały zarówno elementy krajobrazu i zabudowań, jak i istniejąca oraz historyczna infrastruktura kolejowa. Dzięki temu, odwiedzający mogą podziwiać nie tylko współczesne wagony i lokomotywy, ale również parowozy i wagony z poprzednich epok, od lat 70-tych XX wieku po czasy współczesne.

Wydarzenie to jest nie tylko atrakcją dla najmłodszych entuzjastów kolei, ale również szansą na spotkanie z doświadczonymi modelarzami i wymianę doświadczeń. Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu jest częścią organizacji FREMO (Freundeskreis Europaischer Modellbahner), europejskiego stowarzyszenia modelarzy kolejowych, które wyznacza standardy tworzenia makiet i modeli taboru kolejowego.

Wystawa jest otwarta dla wszystkich odwiedzających i stanowi nie tylko okazję do podziwiania misternie wykonanych modeli, ale także do zgłębienia wiedzy o historii i technice kolejnictwa. Polecamy wszystkim pasjonatom kolei i modelarstwa.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x