NaKolei.pl Wiadomości Zabierzów: Dwa pociągi na jednym torze. Maszynista minął sygnał „stój”, dyżurna zatrzymała drugi pociąg

Zabierzów: Dwa pociągi na jednym torze. Maszynista minął sygnał „stój”, dyżurna zatrzymała drugi pociąg

Redakcja
Pominięcie sygnału "stój" i dwa pociągi na kolizyjnym torze, 26 czerwca 2022 r. Źr. Pauljna/Kontakt 24

Na stacji Zabierzów doszło do niebezpiecznej sytuacji. Maszynista pominął sygnał „stój” i wjechał na zajęty tor. Pociągi udało się wyhamować.

Wczoraj (26.06.2022 r.) doszło do potencjalnej niebezpiecznej sytuacji, gdzie dwa pociągi PKP Intercity znalazły się na kolizyjnym torze.

Wczoraj o godzinie 19:50 na stacji Zabierzów maszynista pociągu relacji Wrocław Główny – Kraków Główny nie zatrzymał się przed semaforem wskazującym sygnał „stój” – informuje nas Marta Ziemska z Biura Prasowego PKP Intercity.

Maszynista po minięciu semafora wyhamował skład, znajdując się na kolizyjnym torze. Zimną krwią wykazała się dyżurna ruchu, która natychmiast zatrzymała pociąg jadący z naprzeciwka.

Po przejechaniu maszynista zatrzymał skład, a dyżurna ruchu zatrzymała pociąg relacji Przemyśl Główny – Wrocław Główny, który jechał z naprzeciwka. Pociągi zostały zatrzymane w bezpiecznej odległości. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia komisja. Ruch pociągów przywrócono na stacji o godzinie 21.40 – tłumaczy Marta Ziemska.

Jak informuje nas Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, komisja ma ustalić okoliczności zdarzenia.

Dyżurna ruchu na stacji widząc całą sytuacje zatrzymała jadący z naprzeciwka skład relacji Przemyśl – Wrocław. Pociągi zatrzymane zostały w bezpiecznej odległości – potwierdził Jakubowski z PLK.

Dzisiaj u naszych południowych sąsiadów doszło do sytuacji, w której prawdopodobnie maszynista minął sygnał „stój” tym samym wjechał na zajęty tor przez lokomotywę przewoźnika towarowego. W konsekwencji doszło do wypadku, w którym zginął maszynista czeskiego Pendolino – więcej informacji.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności