Kolej na świecie Wiadomości

Współpraca niemieckiego Deutsche Bahn z Kolejami Ukraińskimi

Współpraca niemieckiego Deutsche Bahn z Kolejami Ukraińskimi Fot. Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy

Ukraiński Minister Infrastruktury podpisał umowę z Deutsche Bahn AG w sprawie dalszego rozwoju Kolei Ukraińskich. Niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe podzieli się ekspercką wiedzą i doświadczeniami.

Podczas Forum Ekonomicznego w Davos w obecności premiera Ukrainy Ołeksija Honcharuka,  ukraiński minister infrastruktury Vladislav Krykliy podpisał umowę intencyjną między Ministerstwem Infrastruktury Ukrainy a Deutsche Bahn AG w sprawie dalszej współpracy w sektorze transportu i rozwoju Ukrzaliznytsia SA. Podpisanie odbyło się 22 stycznia 2020 r.

Minister infrastruktury powiedział, że wdrożenie doświadczeń Deutsche Bahn AG w zakresie poprawy wydajności transportu kolejowego powinno być pomocne w reformie transportu kolejowego na Ukrainie.

Rozwój transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T jest strategicznym celem Ukrainy. Ważnym elementem wdrażania układu o stowarzyszeniu między Ukrainą a UE jest dostosowanie i wdrożenie dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących transportu kolejowego, w tym poprzez przyjęcie odpowiednich zmian legislacyjnych. Z niecierpliwością oczekujemy przyjęcia nowej ustawy o transporcie kolejowym w 2020 r., A doświadczenie takiej firmy jak Deutsche Bahn jest ważne dla jej praktycznego wdrożenia – powiedział Vladislav Kricli, Minister Infrastruktury Ukrainy.