Infrastruktura

Wrocław nie zdąży na Euro

Wrocław nie zdąży na Euro

 

To już niemal pewne. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że remont wrocławskiego dworca zakończy się we wrześniu przyszłego roku. A więc ponad dwa miesiące po Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Pomimo wcześniejszych obietnic kolejarzy o dotrzymaniu terminu(maj 2012), realizacja projektu wydaje się nierealna. Najprawdopodobniejszy scenariusz przewiduje, że podczas Euro 2012 otwarta będzie część dworca. Niestety nie ma szans, aby oddany do użytku został m.in. peron trzeci, gdzie wciaż trwają prace.

Obecny stan jest także pochodną odkrycia przez robotników podczas remontu, zabytkowych politur, fresków, czy też zamurowanych w ścianach ponad 100 letnich kolumn. Efekt? Wydłużenie robót o dodatkowe cztery miesiące, które trzeba będzie poświęcić odpowiednim pracom konserwatorskim.

Nieprzypadkowo już nikt z władz PKP nie chce udzielić publicznych deklaracji, kiedy należy oczekiwać oddania dworca do pełnego użytku. Jedno niestety jest już pewne: kibice, którzy przyjadą na mecze do stolicy Dolnego Śląska, będą musieli borykać się z problemami komunikacyjnymi. Szkoda….

 

{jcomments on}