Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Województwo podkarpackie: Korekta rozkładu jazdy pociągów POLREGIO od 1 września

Województwo podkarpackie: Korekta rozkładu jazdy pociągów POLREGIO od 1 września Fot. POLREGIO

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO realizują rozbudowaną ofertę przewozową obejmującą połączenia kolejowe na terenie województwa podkarpackiego zgodnie z zamówieniem Organizatora Przewozów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Na wniosek Podróżnych, Organizator Przewozów – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w uzgodnieniu z Województwem Małopolskim zamówił dodatkową parę pociągów Rzeszów Gł. odj. 21;40 – Tarnów przyj. 22;53  i Tarnów odj. 22;01 – Rzeszów Gł. przyj. 23;10. Pociągi będą kursować w dni robocze od 2 września.

1 września kursowały będą po raz ostatni w tym roku pociągi wakacyjne z Rzeszowa do Medzilaborce (Słowacja), do Sandomierza i Zamościa oraz z Jarosławia do Lublina.

Trwają prace remontowe w obrębie stacji kolejowej Rzeszów Główny. W związku z utrudnieniami dla niektórych połączeń relacji Rzeszów-Jasło-Rzeszów zostanie wprowadzona Autobusowa Komunikacja Zastępcza na odcinku Rzeszów Gł. – Rzeszów Staroniwa – Rzeszów Gł. Miejsce postoju BUS – place przed dworcami PKP.

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 68 i całodobowym zamknięciem torowym odcinka Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików kontynuowana będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Stalowa Wola Południe/Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików – dla wszystkich pociągów do 10 października br.

Prace modernizacyjne będą również prowadzone na linii 106 gdzie w dniach 16 wrzesień do 7 październik będzie całodobowe zamknięcie odcinka Jasło – Przybówka.  W związku z tym na odcinku Frysztak – Jasło oraz Jasło – Sanok – Zagórz – Komańcza wszystkie połączenia w tych dniach będą realizowane Autobusową Komunikacją Zastępczą.

Więcej informacji na stronie POLREGIO.