Wiadomości

Włamali się do nastawni kolejowej. SOK: “Wartość strat przekracza 100 tysięcy złotych”

Włamali się do nastawni kolejowej. SOK: “Wartość strat przekracza 100 tysięcy złotych” Fot. Sławomir Federowicz

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Przemyśla ujęli dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży i dewastacji wyposażenia nastawni kolejowej. Wartość strat przekracza 100 000 zł.

11 stycznia 2021 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Przemyśla podczas prowadzonych działań przeciw-kradzieżowych, odebrali przekazany przez fotopułapkę sygnał o obecności osób postronnych na terenie nastawni kolejowej w Pikulicach.

Po przybyciu w rejon zdarzenia i penetracji terenu funkcjonariusze SOK zauważyli wyciętą w ścianie budynku nastawni dziurę o wymiarach 120 cm x 100 cm oraz zaparkowany w pobliżu samochód marki BMW. Z wnętrza nastawni dochodziły odgłosy rozmowy. Po wejściu do budynku funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy demontowali metalowe części z urządzeń stanowiących  wyposażenie nastawni. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcy dokonywali kradzieży na terenie nastawni od grudnia ubiegłego roku. Jak informuje Straż Ochrony Kolei, straty poniesione w wyniku niniejszego procederu oszacowano na kwotę ponad 100 000 złotych.

Amatorami cudzego mienia okazali się dwaj mieszkańcy powiatu przemyskiego w wieku 22 i 37 lat, którzy wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.