Infrastruktura

WKD linia kolejowa nr 47-wymiana nawierzchni na przejazdach

WKD linia kolejowa nr 47-wymiana nawierzchni na przejazdach fot. WKD

WKD linia kolejowa nr 47 – trwa wymiana nawierzchni drogowej na 5 przejazdach kolejowych. Otwarcie przejazdu w Podkowie Leśnej, zamknięcie przejazdu w Otrębusach.

Nowa nawierzchnia na WKD linia kolejowa nr 47. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. poinformowała o zmianach na przejazdach na linii kolejowej nr 47. Trwająca wymiana nawierzchni drogowej na przejazdach znajdujących się na linii spowodowała zmiany w użytkowaniu obiektów (zadanie objęło pięć przejazdów kolejowych).

Od 14 grudnia 2017 przejezdny jest już przejazd w Podkowie Leśnej (w ciągu ul. Jana Pawła II w Podkowie Leśnej). Obiekt został otwarty dla ruchu kołowego bez ograniczeń. Prace nawierzchniowe zostały zakończone 14 grudnia ok. godziny 11:00.

Tym samym rozpoczęły się prace na przejeździe kolejowym w Otrębusach (w ciągu ul. Przejazdowej). Przejazd został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego do dnia 24.12.2017 włącznie.

WKD linia kolejowa nr 47 – Czym dokładnie zajęto się na przejazdach w ramach zadania?

Na przejazdach przeprowadzana jest wymiana nawierzchni drogowej z płyt wielkogabarytowych typu CBP na płyty małogabarytowe. Dostosowywane są dojazdy do nowej nawierzchni przejazdów oraz chodników dla pieszych.

Prace na przejeździe w Otrębusach nie generują zmian i utrudnień w kursowaniu pociągów WKD.