Strona główna » Wiadomości » Warszawa. Graficiarze ujęci na gorącym uczynku

Warszawa. Graficiarze ujęci na gorącym uczynku

Redakcja
Mat. SOK

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców dewastacji tunelu kolejowego, malujących graffiti. Do chwili przybycia patrolu SOK młodzi mężczyźni z Warszawy w wieku 16, 17 i 19 lat zdążyli pomalować 10 m² graffiti na ścianie tunelu.

W dniu 30 marca 2024 r. ok. godz. 14:00, służba dyżurna Straży Ochrony Kolei w Warszawie otrzymała zgłoszenie o osobach postronnych przebywających na szlaku Warszawa Podskarbińska – Antoninów, dewastujących tunel kolejowy.

Niezwłocznie w rejon zdarzenia skierowano patrol SOK.

W trakcie patrolu, we wskazanej lokalizacji funkcjonariusze SOK zauważyli trzy osoby postronne, które za pomocą farby w sprayu nanosiły graffiti na ścianie tunelu kolejowego.

Cała trójka została ujęta wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 6 puszek z farbą. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawcami dewastacji są 16, 17 i 19-latkowie z Warszawy.

Do czasu przybycia patrolu SOK „grafficiarze” zdążyli zamalować 10 m² powierzchni tunelu kolejowego.

Osoby nieletnie zostały przekazane funkcjonariuszom z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, która prowadzi dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x