Wiadomości

Wandale zdewastowali eksponat Skansenu w Zduńskiej Woli – EN57-919 [ZDJĘCIA]

Wandale zdewastowali eksponat Skansenu w Zduńskiej Woli – EN57-919 [ZDJĘCIA] Fot. Tomasz Polkowski - Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Wandale zniszczyli najnowszy eksponat Skansenu Lokomotyw w Zduńskiej Woli Karsznicach , chodzi o  EN57-919, który muzeum otrzymało od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego . Skład został pomalowany przez grafficiarzy. Sprawą zajmuje się zduńskowolska policja.

Sprawa została zgłoszona na policję przez Tomasza Polkowskiego, dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Do muzeum należy Skansen Lokomotyw, to właśnie tam trafił ezt EN57-919, który został podarowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Nie jest to wybryk chuligański, jest to wtargnięcie na teren muzeum i zniszczenie eksponatu. Teraz będziemy musieli ten skład odnowić. Wstępnie oszacowaliśmy straty na 10 tys. zł – mówi Tomasz Polkowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Sprawą zajmuje się policja, która wszczęła dochodzenie. Do dyspozycji mundurowych zostało przekazane nagrania z monitoringu, na których widać m.in. młodych mężczyzn przeskakujących do skansenu przez płot od strony nasypu. Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 7 na 8 listopada. Na miejscu pojawili się śledczy, którzy zabezpieczyli ślady.

Zabezpieczone zostało także nagranie z kamer monitoringu, które mogły zarejestrować popełnione przestępstwo. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie. Apelujemy do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, aby kontaktowały się z naszą komendą – mówi sierż. szt. Łukasz Bednarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

W przypadku zniszczenia mienia kolejowego grozi nawet do 5 lat więzienia. Tutaj wymiar sprawiedliwości może okazać się surowy, z uwagi na fakt, że był to eksponat muzeum.

Fot. Tomasz Polkowski – Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Fot. Tomasz Polkowski – Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola