Strona główna » Wiadomości » Wałbrzych Inwestuje w Ekologiczne Autobusy Wodorowe od Solaris

Wałbrzych Inwestuje w Ekologiczne Autobusy Wodorowe od Solaris

Redakcja
Mat. Solaris

W Wałbrzychu, kolejnym polskim mieście, zagości nowoczesna technologia transportu publicznego oparta na wodorze. Firma Solaris Bus & Coach dostarczy do miasta 20 autobusów wodorowych Urbino 12 hydrogen, z możliwością rozszerzenia zamówienia o dodatkowe 25 pojazdów. Jest to krok naprzód w realizacji strategii miasta dotyczącej zrównoważonego transportu publicznego.

Umowa, podpisana dzisiaj przez przedstawicieli Solaris Bus & Coach oraz Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, przewiduje dostarczenie pierwszych autobusów we wrześniu 2024 roku. Projekt ma zostać zakończony do lipca 2025 roku, umacniając pozycję Wałbrzycha jako lidera w ekologicznym transporcie miejskim. Wałbrzych dołączy tym samym do miast takich jak Konin, Poznań i Lublin, które już korzystają z autobusów wodorowych.

„Jesteśmy dumni, że Wałbrzych wybrał Solaris jako partnera w wprowadzaniu technologii wodorowej do swojego transportu publicznego”, powiedział Dariusz Michalak, CTO Solaris Bus & Coach. „Autobusy wodorowe wpływają na poprawę jakości powietrza w mieście, jednocześnie oferując duże zasięgi i wysoki komfort podróżowania”.

Autobusy Urbino 12 hydrogen są w pełni bezemisyjne. Wykorzystują one energię pochodzącą z wodoru, przetwarzanego na energię elektryczną w ogniwie paliwowym. Proces ten jest niezwykle ekologiczny, a jego jedynymi „efektami ubocznymi” są woda i ciepło. Autobusy te charakteryzują się także imponującym zasięgiem, a ich napełnianie trwa tylko kilkanaście minut.

Firma Solaris Bus & Coach ma w swoim portfolio ponad 450 zamówionych i ponad 150 dostarczonych autobusów wodorowych. Dostępne są one w dwóch wariantach długości: 12-metrowym i przegubowym 18-metrowym, co stanowi doskonałe uzupełnienie oferty pojazdów elektrycznych producenta.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x