Kolej na świecie Tabor Wiadomości

Wagony dla Izraela

Wagony dla Izraela Fot. Bombardier

Bombardier dostarczy 33 wagony TWINDEXX Vario dla Izraelskich Kolei (ISR). To część umowy podpisanej jeszcze w 2010 roku i ma wartość ponad 240 mln zł.

 

Nowe dwupiętrowe wagony to ulepszona wersja obecnie używanych w Izraelu. Mają lepszą wykładzinę na obu poziomach, nowoczesny system informacji pasażerskiej, klimatyzację, wózki z wtórnym zawieszeniem pneumatycznym oraz system bezpieczeństwa, który pozwala na odjazd dopiero po całkowitym zamknięciu drzwi przez pasażera.

Składy mają być ciągnięte przez nowe lokomotywy elektryczne TRAXX AC zamówione jeszcze w 2015 roku. Standardowy pociąg ma mieć osiem wagonów, co zapewni 1000 miejsc siedzących dla pasażerów.

– Koleje Izraelskie radzą sobie dobrze ze wzrostem popytu. Cieszymy się, że mamy możliwość otrzymania dodatkowego sprawdzonego i niezawodnego taboru kolejowego od firmy Bombardier w celu dalszego polepszania oferty kierowanej do naszych pasażerów – stwierdził Amir Itskovich, przedstawiciel tamtejszych kolei. Natomiast Yossi Daskal, główny przedstawiciel Bombardiera w Izraelu powiedział, że ten kontrakt to dowód na zaufanie kolei do kanadyjskiej spółki.

Bombardier Transportation w Izraelu ma oddział w Hajfie, gdzie mieści się centrum serwisowe. Tu odbywa się modernizacja zakupionych wcześniej 293 dwupoziomowych wagonów, aby dostosować je do prędkości 160 km / h oraz do trakcji elektrycznej.