Strona główna » Wiadomości » Uwaga! Ciąg dalszy utrudnień na linii WKD

Uwaga! Ciąg dalszy utrudnień na linii WKD

Redakcja
Mat. WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, że od dnia 05.04.2024 (piątek) do odwołania z powodu awarii rozjazdu w rejonie przystanku Podkowa Leśna Zachodnia, który to rozjazd umożliwia wjazd pociągów na linię kolejową w kierunku Milanówka wszystkie pociągi w relacji z i do przystanku Milanówek Grudów zostają skrócone do stacji Podkowa Leśna Główna. Rozjazd został ustawiony w stałym położeniu umożliwiającym jazdę pociągów wyłącznie na wprost po torze nr 1 w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Ograniczenie obowiązuje przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia – do odwołania, do zakończenia czynności związanych z naprawą rozjazdu i jego diagnostyką.

Na trasie Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Autobusy zastępczej komunikacji autobusowej kursują na trasie: PODKOWA LEŚNA GŁÓWNA WKD (przystanek przy ul. Głównej na wysokości przedszkola) – Brwinowska – Obwodnica – Królewska – MILANÓWEK GRUDÓW WKD (przystanek przy ul. Królewskiej przy skrzyżowaniu z ul. Grudowską). Na trasie obowiązuje jeden przystanek pośredni: MILANÓWEK TURCZYNEK (zlokalizowany na ul. Królewskiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Podwiejską) – odpowiadający przystankowi kolejowemu „Polesie”. Przystanek kolejowy „Podkowa Leśna Zachodnia” dla kursów pociągów z/do Milanówka nie jest obsługiwany przez pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej. Pasażerowie zamierzający odbywać podróże z/do przystanku „Podkowa Leśna Zachodnia” proszeni są o korzystanie z pociągów realizujących połączenia na relacji z/do Grodziska Mazowieckiego.

Od dnia 05.04.2024 (piątek) autobusy ZKA wyruszające z Podkowy Leśnej Głównej w kierunku do Milanówka będą odjeżdżać ok. 5-7 minut po planowym przyjeździe pociągu w pierwotnej relacji do Milanówka, kończącego bieg w relacji skróconej do stacji Podkowa Leśna Główna. Autobusy ZKA wyruszające z Milanówka w kierunku do Podkowy Leśnej Głównej będą odjeżdżać ok. 7-9 minut przed planowym odjazdem pociągu w pierwotnej relacji z Milanówka, który uległ skróceniu do stacji Podkowa Leśna Główna.

Więcej szczegółów na stronie WKD

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x