Strona główna » Wiadomości » Uruchomiono nowe połączenie kolejowe Toruń – Czernikowo

Uruchomiono nowe połączenie kolejowe Toruń – Czernikowo

Redakcja
Mat. Arriva

Arriva wprowadziła nowe połączenie na trasie Toruń – Czernikowo, będące efektem współpracy samorządu województwa Kujawsko-Pomorskiego i lokalnych gmin.

W związku z najnowszymi zmianami w rozkładzie jazdy, przewoźnik kolejowy Arriva  ogłasza uruchomienie nowego połączenia na trasie Toruń – Czernikowo – Toruń. Ta nowa linia jest efektem wspólnych działań samorządu województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pięciu lokalnych samorządów: powiatu toruńskiego, miasta Toruń, oraz gmin Lubicz, Obrowo i Czernikowo.

Inauguracja nowego połączenia odbyła się dzisiaj z udziałem przedstawicieli tych samorządów, którzy serdecznie powitali pierwszych pasażerów na tej trasie. W duchu świątecznej atmosfery, podróżujący otrzymali drobne upominki, podkreślające wagę tego wydarzenia dla regionu.

Pociągi na tej trasie kursują w dni robocze, z Torunia Głównego o 07:12, docierając do Czernikowa o 07:51. W drodze powrotnej, odjazd z Czernikowa zaplanowano na 07:59, z przybyciem do Torunia Głównego o 08:38.

To nowe połączenie stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury kolejowej regionu, poprawiając dostępność komunikacyjną i zwiększając wygodę podróżowania dla mieszkańców.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x