NaKolei.pl OpinieDziałania Uratujmy serduszko Franka!

Uratujmy serduszko Franka!

Redakcja

Franciszek, syn pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. musi przejść kosztowną operację serca w Stanach Zjednoczonych, aby móc normalnie funkcjonować i cieszyć się dzieciństwem. Fundacja Grupy PKP apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie chłopca w jego walce z chorobą poprzez dołączenie do uruchomionej w tym celu zbiórki charytatywnej.

Rodzice Franka długo wyczekiwali narodzin swojego syna. W pierwszym okresie ciąży ich jedynym zmartwieniem był wybór koloru łóżeczka i ścian w dziecięcym pokoju. Wszystko zmieniło się w połowie drugiego trymestru, gdy podczas badań prenatalnych zdiagnozowano stenozę aortalną, czyli zmniejszenie powierzchni ujścia aortalnego. Jest to wada serca, która w efekcie może prowadzić do utraty lewej komory i konieczności operacyjnego stworzenia serca jednokomorowego.

Niestety wydolność takiego serca jest bardzo ograniczona i nie pozwala na normalne funkcjonowanie, a w wieku nastoletnim może prowadzić do potrzeby przeszczepu. Rodzice szukając pomocy, trafili do jednej z warszawskich klinik, której zespół zajmował się eksperymentalną metodą polegającą na wprowadzeniu „balonika” do serduszka dziecka znajdującego się jeszcze w brzuchu matki. Chłopiec przeszedł zabieg plastyki balonowej zastawki aortalnej, która nie przyniosła optymalnych efektów. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy życia przeszedł operację hybrydową oraz kilka pobocznych zabiegów. Dzięki tym działaniom nasz podopieczny, który skończył trzy lata, funkcjonuje normalnie. Jednak ta sytuacja nie będzie niestety trwała i nadszedł czas, by wykonać kolejny krok.

Franek został skonsultowany przez Boston Children’s Hospital. Zespół doktora Pedro J. del Nido zaproponował sposób leczenia, który ma obronić lewą komorę serca Franka i dać mu szansę na życie z sercem dwukomorowym. Tylko zespół specjalistów ze szpitala w Bostonie jest w stanie usunąć fibroelastozę, co w efekcie doprowadzi do prawidłowej pracy lewej komory.

Leczenie w szpitalu w Bostonie zostało wycenione na 260 tys. dolarów, oprócz tego niezbędne będą koszty transportu i dwumiesięcznego pobytu w Bostonie, czyli około 70 tys. złotych. Niestety, to wydatek, który przekracza możliwości finansowe rodziny.

Pan Przemysław, ojciec Franciszka, pochodzi z rodziny, która przez wiele pokoleń była związana z kolejnictwem. Sam również jest pracownikiem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą, o to, by dołączyli do naszej zbiórki i po raz kolejny pokazali, jaka moc płynie z solidarności kolejarskiej rodziny. Okażmy otwartość i pomóżmy uratować zdrowie chłopca!

Zróbmy to, co możliwe, by Franek dostał szansę na normalne życie w przyszłości!

Wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję pomocy, prosimy o wpłatę na numer konta: 27 1320 0019 1649 3010 2000 0011. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla Franka.

Termin zakończenia zbiórki: 31.08.2021 r.

Fundacja Grupy PKP

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności