NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Ukraina: Poczta nieprzerwalnie funkcjonuje. Przesyłki rozsyłane są koleją w wagonach pocztowych

Ukraina: Poczta nieprzerwalnie funkcjonuje. Przesyłki rozsyłane są koleją w wagonach pocztowych

Redakcja
Fot. Igor Igora Smelyansky

Ukraińska poczta Ukrposzta nieprzerwalnie rozsyła paczki do obszarów, które znajdują się pod kontrolą Sił Zbrojnych Ukrainy. Do transportu zaczęto wykorzystywać kolej. Po 21 latach pierwsze przesyłki zostały wysłane w wagonach pocztowych, wskazując na niezawodność kolei w czasie wojny.

1 kwietnia, do stolicy Ukrainy ze Lwowa wyjechał pierwszy pociąg z wagonami pocztowymi wysłanymi przez Ukrposzta. Było to pierwsze od 21 lat wykorzystanie kolei na Ukrainie do transportu przesyłek pocztowych. Po przetestowaniu pierwszego kursu z pocztą, planowane jest uruchomienie pociągów do Charkowa i innych dużych miast na Ukrainie. Koleje Ukraińskie wspólnie z Ukrposzta planują dostawy poczty na terenie całego kraju.

Od początku wojny wzrosła liczba zadań, które rozwiązuje Ukrposzta. Jeśli wcześniej naszym zadaniem było dostarczanie przesyłek, teraz dodaliśmy transport towarów humanitarnych, pomoc przy relokacji przedsiębiorstw i dostarczanie zestawów żywnościowych do miast frontowych. Ponadto ruch na drogach stał się utrudniony ze względu na liczne punkty kontrolne, a czasami korki. Jednak pomimo sytuacji w kraju, staramy się zapewnić terminową dostawę we wszystkie zakątki kraju. Bo to ważne dla biznesu i dla wszystkich ludzi, którzy zostają w domu i czekają na paczki od bliskich i tych, którzy musieli się przeprowadzić. Dziękuję Kolejom Ukraińskich, które tak szybko zareagowały na inicjatywę i dostarczyły wagony do eksploatacji – skomentował dyrektor generalny Ukrposzta Igor Smilanskij.

Wykorzystanie kolei powinno skrócić czas dostawy przesyłek, który był wydłużony z uwagi na blokady na drogach. Jak informuje Ukrposzta, sortownie znajdują się w okolicach stacji kolejowych, co ułatwi całą logistykę z wykorzystaniem kolei.

Ponadto kolej jest obecnie najbezpieczniejszym środkiem transportu, zwłaszcza na terenach, na których toczą się działania wojenne – wskazuje Ukrposzta.

Jak informował Szef Ukrposzta, zorganizowanie wagonów i przygotowanie się do wysłania pierwszego pociągu z pocztą zajęło zaledwie 5 dni. Jest to pierwszy taki pociąg na Ukrainie od 21 lat. Ze Lwowa wyruszył 1 kwietnia, do Kijowa dotarł natomiast dzień później.

Zobacz również: Holenderskie przesyłki pocztowe po 25 latach wracają na kolej

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności