Wiadomości

Ukradł 800 kg węgla z wagonu. Chwilę potem próbował przejechać funkcjonariusza SOK

Ukradł 800 kg węgla z wagonu. Chwilę potem próbował przejechać funkcjonariusza SOK Fot. Wiki Commons CC BY-SA 3.0,

W okolicach Tarnowskich Gór mężczyzna załadował na pakę swojego samochodu dostawczego 800 kg węgla ściągniętego z wagonu. W momencie ucieczki niemalże potrącił funkcjonariusza SOK.

W sobotę, 3 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze SOK pełniąc służbę na szlaku Tarnowskie Góry- Miasteczko Śląskie około godziny 6:50 zauważyli mężczyznę, który ładował zapełnione worki z węglem do samochodu dostawczego. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Na widok funkcjonariuszy SOK mężczyzna pośpiesznie wsiadł do samochodu próbując odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz SOK stanął na drodze samochodu, aby nie pozwolić mężczyźnie odjechać. Ten zignorował sygnały, usiłując najechać na jednego z mundurowych.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze SOK na terenie Bytomia ujęli uciekiniera, którym okazał się 34- letni mieszkaniec Bytomia  i przekazali funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Podczas prowadzonych czynności w samochodzie sprawcy zabezpieczono 16 worków węgla tj. około 800 kg.Kongres590