NaKolei.pl WiadomościTabor [Tylko u nas] Pesa wygrywa kolejny przetarg na tramwaje dla Rumunii! [WIZUALIZACJE]

[Tylko u nas] Pesa wygrywa kolejny przetarg na tramwaje dla Rumunii! [WIZUALIZACJE]

Adrian Izydorek
Mat. Pesa Bydgoszcz

Portal NaKolei.pl dotarł do informacji, że Pesa Bydgoszcz wygrała kolejny spory przetarg na tramwaje dla Rumunii. Tym razem chodzi o 17 jednostek dla rumuńskiego miasta Krajowa (rum. Craiova).

Kolejny wygrany przetarg Pesy Bydgoszcz w Rumunii. Portal NaKolei.pl dotarł do informacji, że Pesa wystartowała w przetargu ogłoszonym przez rumuńskie miasto Krajowa i jak się okazało – Pesa zaproponowała najlepszą ofertę. Przetarg obejmował dostawę 17 fabrycznie nowych tramwajów, a Pesa zaproponowała dostawę swoich Twistów. O tym wszystkim poinformowała Burmistrz miasta Krajowa.

Ministerstwo Rozwoju wreszcie zakończyło procedurę przetargową na zakup 17 nowych tramwajów dla Krajowej. W zeszłym tygodniu miałam już spotkanie z przedstawicielką Pesy, Hanną Wiśniewską-Sirbu. Już wkrótce podpiszemy umowę. To dobra wiadomość! – poinformowała Burmistrz Craiova, Lia Olguta Vasilescu.

W przypadku podpisania umowy, Pesa Bydgoszcz będzie zobowiązana do dostawy pierwszego tramwaju pod koniec 2022 roku. Następnie, co miesiąc dostarczanych mają być kolejne trzy jednostki. Pesa zapytana przez portal NaKolei.pl potwierdziła tę informację.

To bardzo dobra wiadomość. Kolejne po Cluj i Iasi rumuńskie miasto wybrało tramwaje PESA, które są dla naszych klientów wyznacznikiem europejskiego standardu w miejskim transporcie publicznym. Ten rynek jest dla nas bardzo ważny i będziemy zwiększać naszą obecność w tym rejonie  – skomentował informacje Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESA Bydgoszcz SA.

PESA wyprodukuje dla Craiova 17 tramwajów typu TWIST. Będą to pojazdy  jednokierunkowe, o długości 27 metrów, z 58 miejscami siedzącymi i przestrzenią dla niepełnosprawnych,  wyposażone w systemy diagnostyczne, klimatyzację, Wi-Fi czy gniazda USB. PESA złożyła ofertę w tym postępowaniu w lutym 2020 roku, a wartość zamówienia to  157.000.000 RON (ok. 145 mln zł), a zakończenie dostaw nastąpi 22 miesiące po podpisaniu umowy. Tramwaje PESA jeżdżą również w Rumuńskim Cluj, a w tej chwili PESA produkuje pojazdy dla Iasi. Spółka zakończyła już testy homologacyjne pierwszego Swinga dla Iasi, a pierwsze tramwaje wyjadą z Bydgoszczy do Rumunii w lipcu.

Pesa jest jednym z największych producentów tramwajów w Europie. Prawie 800 wyprodukowanych w Bydgoszczy (170 na eksport) tramwajów wozi w tej chwili mieszkańców Moskwy, Kijowa, Sofii, Seged, Cluj i Kaliningradu oraz Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Szczecina, Częstochowy, Łodzi, Katowic, Gorzowa Wielkopolskiego i Elbląga.

Mat. Pesa Bydgoszcz

Mat. Pesa Bydgoszcz

Mat. Pesa Bydgoszcz

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności