Strona główna » Wiadomości » Tunel w Kobyłce zapewnia bezpieczeństwo i usprawnia ruch

Tunel w Kobyłce zapewnia bezpieczeństwo i usprawnia ruch

Redakcja
Mat. Rail Baltica

Kobyłka, miasto położone na Mazowszu, cieszy się nowym udogodnieniem dzięki inwestycji w infrastrukturę kolejową. Mieszkańcy mogą korzystać z nowo wybudowanego tunelu, który ułatwia przejazd pod linią kolejową Warszawa – Białystok. Inwestycja warta 46 milionów złotych, została częściowo sfinansowana ze środków unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Nowy tunel w Kobyłce stanowi istotny element w poprawie bezpieczeństwa i efektywności transportu w regionie. Dwupoziomowe skrzyżowanie eliminuje ryzyko kolizji pomiędzy pojazdami a pociągami, jednocześnie zapewniając płynniejszy przepływ ruchu drogowego. Tunel posiada jednopasmową jezdnię w każdym kierunku, a także chodnik i ścieżkę rowerową, co znacząco poprawia dostępność i bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników drogi.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Andrzej Bittel, podkreślił znaczenie tej inwestycji dla jakości życia mieszkańców Kobyłki. Dodał, że w ostatnich latach, dzięki skutecznemu wykorzystaniu środków z CEF, na mazowieckim odcinku linii Rail Baltica zrealizowano dwanaście bezkolizyjnych skrzyżowań, co znacznie poprawia bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Piotr Majerczak, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., wskazał, że budowa nowoczesnej linii Rail Baltica zmienia obraz kolei we wschodniej części województwa mazowieckiego. Bezpieczne, bezkolizyjne skrzyżowania, tunele, wiadukty i przejścia podziemne ułatwiają życie mieszkańcom lokalnych społeczności.

W ramach tego projektu, w Kobyłce przebudowano także układ ulic Warszawskiej i Granicznej, tworząc dodatkowe wiadukty drogowe i dojazdy, co jeszcze bardziej usprawnia komunikację miejską.

Dodatkowo, w ostatnich latach, na linii kolejowej między Warszawą a granicą województwa mazowieckiego wybudowano łącznie 12 bezkolizyjnych przepraw przez tory, w tym 7 wiaduktów drogowych, 2 tunele pod torami i 3 przejścia podziemne dla pieszych i rowerzystów. Całkowity koszt tych inwestycji wyniósł 347,6 mln zł netto.

Te inwestycje, współfinansowane przez instrument Unii Europejskiej „Łącząc Europę”, stanowią znaczący krok naprzód w modernizacji infrastruktury transportowej Polski, z korzyścią dla mieszkańców Kobyłki i całego regionu. Więcej informacji na temat projektu Rail Baltica można znaleźć na stronie internetowej www.rail-baltica.pl.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x