Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Trudna jesień na kolei. Duży wiatr, duże opóźnienia

Trudna jesień na kolei. Duży wiatr, duże opóźnienia fot. PKP PLK

Koniec lata dał o sobie bardzo wyraźnie znać, zwłaszcza na kolei. Pasażerowie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zastali problemy na trasie i liczne opóźnienia pociągów.

Wczoraj pisaliśmy o przerwie w ruchu pociągów na trasie Starzyny-Sprowa spowodowane uszkodzeniem słupa energetycznego  firmy Tauron. Choć sytuacja została opanowana, pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w różnych częściach kraju.

Dziś o składach zastępczych informuje PKP Intercity. W dniu 25.09.2018 r. z przyczyn technicznych następujące pociągi IC będą obsługiwane zastępczymi składami wagonowymi: 

  • IC 4130 Pilecki relacji  Racibórz – Warszawa Wschodnia. W zestawieniu 2 wagony klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich. W składzie pociągu brak wagonu gastronomicznego.
  • IC 4126 Zamenhof relacji  Bielsko Biała  – Białystok. W zestawieniu 2 wagony klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich. W składzie pociągu brak wagonu gastronomicznego
  • IC 18113 Włókniarz  relacji  Poznań – Szczecin. W zestawieniu 2 wagony klasy pierwszej oraz 2 wagony klasy drugiej. Brak wagonu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz brak wagonu gastronomicznego.
  • IC 5324/5 Orłowicz relacji Olsztyn Główny- Kraków Główny na odcinku Warszawa Wschodnia – Kraków Główny. Z przyczyn technicznych obsługiwany będzie zastępczym składem wagonowym. W zestawieniu 2 wagony klasy pierwszej oraz 6 wagonów klasy drugiej w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich. W składzie pociągu brak wagonu gastronomicznego.

Wczoraj po perturbacjach w dalszą trasę ruszyły 4 pociągi dalekobieżne oczekujące na wznowienie ruchu m.in. skład PKP Intercity rel. #Gdynia#Kraków. Zmienioną trasą przez #Kielce i #Żelisławice pojechało 15 pociągów dalekobieżnych m.in. relacji #Kraków – #Poznań, Kraków – #Warszawa, #Gdynia – Kraków, Wrocław – Kraków, Kraków – #Szczecin oraz IC Chopin relacji #Wiedeń – Warszawa.