Infrastruktura Przewozy pasażerskie Przewozy towarowe

Trasa Drzeńsk-Kostrzyn w przebudowie: Będą sprawniejsze przewozy towarów do portów

Trasa Drzeńsk-Kostrzyn w przebudowie: Będą sprawniejsze przewozy towarów do portów fot. PKP PLK

Nadodrzanka: PKP PLK pracują między Drzeńskiem a Kostrzynem. Poprawi się obsługa podróżnych na stacjach i przystankach: Kowalów, Laski Lubuskie, Ługi Górzyckie, Radów i Górzyca.

Trwają prace na odcinku Drzeńsk-Kostrzyn. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A za 160 mln zł zakończy się w 2018 r. Efektem będą sprawniejsze podróże i lepsze warunki przewozu towarów do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Podróżni mogą korzystać z nowych peronów przy zmodernizowanych torach na stacjach i przystankach: Kowalów, Laski Lubuskie, Ługi Górzyckie, Radów i Górzyca.

Prace realizowane są ze środków budżetowych w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 273 na odcinku Głogów – Zielona Góra – Rzepin – Dolna Odra wraz z łącznicami nr 821 i 822” Zostały ujęte w rozkładzie jazdy. Zachowany jest ruch pociągów po jednym torze. Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec 2018 r.

Na odcinku Drzeńsk-Kostrzyn jest już m.in. 28 km nowego toru Nowe tory są na stacjach Kowalów, Laski Lubuskie i Ługi Górzyckie. Zamontowano 20 nowych rozjazdów – ważnych elementów toru, które odpowiadają za sprawny i bezpieczny przejazd pociągów. Nową sieć trakcyjną rozwieszono na odcinku Drzeńsko – Ługi Górzyckie. Montowana jest sieć trakcyjna na szlaku Ługi Górzyckie – posterunek Chyrzyno przed Kostrzynem. Wykonawca kończy prace na dwóch wiaduktach i moście. Prace obejmują nastawnie na stacjach Kowalów, Laski Lubuskie oraz w miejscowości Chyrzyno.

Szczegóły na stronie PLK.