Transport miejski Wiadomości Wydarzenia

Tramwaj promuje trzeźwość

Tramwaj promuje trzeźwość Fot. Facebook

Przez 13 miast metropolii górnośląskiej, od Gliwic, przez Chorzów i Katowice, do Dąbrowy Górniczą – jedzie dzisiaj specjalny tramwaj, który promuje akcję Fundacji Trzeźwość “Prowadzę, jestem trzeźwy”.

 

Wyjazd tramwaju na ulice miast nie jest przypadkowy, bo dzisiaj kończy się sierpień – miesiąc trzeźwości. Skład wyruszył z Gliwic o godz. 9.30, o 12.46 stanie na katowickim Rynku, zatrzymując się wcześniej m.in.. w Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Bytomiu i Chorzowie, a trasa zakończy się przed 16 na pętli w Dąbrowie Górniczej, przy Hucie Katowice.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na konieczność zachowania trzeźwości, zwłaszcza teraz, w ostatnich dniach powrotów z wakacji. Tramwaje Śląskie poinformowały, że specjalny skład pokona w sumie trasą liczącą ponad 100 km. Po drodze, na kilku przystankach przygotowano spotkania edukacyjne, pokazujące skutki nadmiernego spożywania alkoholu zwłaszcza przez kierujących pojazdami, a pasażerom są rozdawane breloczki i magnesy z hasłem: “Prowadzę, jestem trzeźwy”. współorganizatorami akcji  są Tramwaje Śląskie i Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

 Kongres590