W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, doszło do dwóch tragicznych wypadków na torach kolejowych, na terenie Śląska i Lubelszczyzny.
Potrącenie 18-latka przez pociąg Kolei Śląskich
Dzisiaj rano, około godziny 5:04, pociąg Kolei Śląskich potrącił 18-letniego mężczyznę na torach w Łaziskach Górnych. W wyniku wypadku młody mężczyzna z Bielska-Białej został przetransportowany do szpitala w ciężkim stanie.
Potwierdzamy takie zdarzenie. Pociąg potrącił 18-letniego mężczyznę z Bielska-Białej. Przebywa on teraz w szpitalu w ciężkim stanie” – mówi przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie
Zdarzenie spowodowało liczne opóźnienia w ruchu kolejowym.
Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, a niektóre pociągi skierowano drogą okrężną. Przykładowo, pociąg nr 34409 relacji Oświęcim – Katowice oraz pociąg nr 40519 relacji Katowice – Tychy Lodowisko zanotowały opóźnienia.
Śmiertelne potrącenie w Rejowcu Fabrycznym
Tego samego dnia, około godziny 1:20, doszło do śmiertelnego potrącenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rejowcu Fabrycznym.
23-letni mężczyzna z gminy Rejowiec, z nieznanych przyczyn znalazł się na torowisku, kiedy nadjechał pociąg towarowy. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora, który zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok.
Maszynista pociągu był trzeźwy.