NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Tom Cruise zrzucił parowóz z klifu w Wielkiej Brytanii. W Polsce chciał wysadzić most [WIDEO]

Tom Cruise zrzucił parowóz z klifu w Wielkiej Brytanii. W Polsce chciał wysadzić most [WIDEO]

Mateusz Marczewski
Moment spadku / źródło: VILLAGER JIM

W piątek 20. sierpnia nakręcono wyjątkową scenę dla nowego filmu Toma Cruise’a. Hollywoodzka produkcja zrzuciła parowóz wprost do kamieniołomu Derbyshire w Wielkiej Brytanii. Wcześniej był plan nagrania sceny w Polsce, wysadzając zabytkowy most w Pilchowicach.

W ostatni piątek 20 sierpnia ekipa filmowa Toma Cruise’a nagrała scenę, która pierwotnie miała być kręcona w Polsce na Dolnym Śląsku. Scenę nakręcono w Stoney Middleton – gdzie ekipa filmowa budowała plan zdjęciowy od miesięcy. Scena miała wyglądać zupełnie inaczej, bo w Polsce był plan wysadzenia zabytkowego mostu. Dzięki reakcji wielu działaczy hollywoodzkiej ekipie nie udało się tego dokonać.

Źródło: Villager Jim

Budowę planu zdjęciowego w Darlton Quarry zaczęto już 5 miesięcy temu, ale filmowanie zostało opóźnione z powodu pandemii. Lokomotywę przywieziono na miejsce na początku tygodnia. Następnie parowóz umieszczono na krótkim odcinku specjalnie zbudowanego toru. Jako pierwszy o momencie nagrania poinformował lokalny fotograf „Villager Jim”.  Zamieścił na mediach społecznościowych zdjęcia wraz z komentarzem:

„Czekałem 5 miesięcy na to ujęcie… pociągu zjeżdżającym z klifu w nowym filmie Mission Impossible!!! Tom [Cruise – przyp. red.] też tam był, niesamowity dzień!!!”

Tome Cruise specjalnie przyleciał na plan zdjęciowy, żeby obejrzeć wyjątkową scenę /źródło: splashnews.com

Wyjątkowa scena początkowo miała być nagrana w Polsce na Moście Pilchowickim. Kontrowersje wzbudziło jednak, że studio chciało wysadzić zabytkowy most podczas nagrywania. Ze względu na protesty społeczne i wpisanie ów mostu do rejestru zabytków, produkcja ostatecznie nie odbyła się w Polsce, a do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew przeciwko Paramount Picture.

Moment „wylotu” lokomotywy w przepaść / źródło: SplashNews.com

W sieci można obejrzeć nagranie całego zdarzenia:

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności