NaKolei.pl Wiadomości Targi InnoTrans przełożone na 2022 rok. TRAKO zaplanowane na wrzesień 2021 roku

Targi InnoTrans przełożone na 2022 rok. TRAKO zaplanowane na wrzesień 2021 roku

Adrian Izydorek
Fot. InnoTrans

Organizatorzy InnoTrans zdecydowali się ponownie przełożyć termin wydarzenia. Wyznaczono datę na wrzesień 2022 roku. Targi TRAKO bez zmian, mają odbyć się w 2021 roku.

Początkowo największe targi kolejowe w Europie miały odbyć się we wrześniu 2020 roku. W kwietniu br. organizatorzy zdecydowali się przełożyć wydarzenie na kwiecień 2021 roku. Taka kolej rzeczy była spowodowana decyzją berlińskiego senatu o zakazie imprez masowych do co najmniej 24 października.

Obecna, zaawansowana sytuacja pandemiczna w Europie cały czas nabiera tempa. Organizatorzy przewidują, że do kwietnia 2021 roku sytuacja ta mogłaby być nadal nieopanowana, co mimo wszystko zmusiłoby do zmiany daty wydarzenia. Z tego względu przełożono InnoTrans na 20-23 września 2022 roku. W rzeczywistości, w takim terminie powinna odbyć się kolejna edycja berlińskich targów. Przypomnijmy, że zarówno TRAKO, jak i InnoTrans odbywają się cyklicznie co dwa lata. Ostatnia edycja InnoTrans odbyła się w 2018 roku, natomiast TRAKO w 2019.

Dwa najważniejsze wydarzenia kolejowe miały odbyć się w krótkim odstępie czasowym

Przy pierwszej zmianie terminu targów InnoTrans na 2021 rok, spowodowało zbliżenie się terminem do targów organizowanych w Gdańsku – TRAKO. Między dwoma największymi wydarzeniami kolejowymi w Europie, miała być różnica 5 miesięcy. Na takich wydarzeniach odbywają się premiery nowych pojazdów szynowych, jak i nowych rozwiązań technologicznych. Takie następstwo mogłoby zaburzyć wyjątkowość któregoś z wydarzeń. Dodatkowo, każda zmiana daty ma wpływ na całą branżę kolejową.

Na ten moment TRAKO, ma odbyć się bez zmian w terminie 21-24 września. Organizatorzy oficjalnie rozpoczęli przygotowywania do wydarzenia.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności