Transport miejski Wiadomości

Szokujący wypadek metra w Rotterdamie: Rzeźba uratowała przed upadkiem z 10 metrów

Szokujący wypadek metra w Rotterdamie: Rzeźba uratowała przed upadkiem z 10 metrów Fot. Twitter / Joey Bremer @010fotograaf

W Rotterdamie doszło do szokującego incydentu. Skład metra przejechał przez końcową stację i z nieznanych przyczyn przebił się przez końcowe zapory, aby ostatecznie wylądować na rzeźbie płetwy wieloryba, która uratowała przed upadkiem z dużej wysokości.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy (02.11.2020 r), chwile po północy na końcowej stacji metra De Akkers w Spijkenisse (końcowa stacja linii metra C i D). Z obecnie nieznanych przyczyn skład metra nie zatrzymał się w miejscu, gdzie maszyniści zmieniają kierunek jazdy. Pociąg przejechał przez tzw. Tail Track, przebił się przez zapory, by ostatecznie wylądować na dziele sztuki  – na jednym z dwóch płetw wieloryba. Rzeźba uratowała przed upadkiem składu z wysokości około 10 metrów wprost na ścieżkę dla pieszych.

W pociągu nie znajdowali się pasażerowie, natomiast jak poinformował operator – RET, maszynista nie odniósł żadnych obrażeń, został zabrany do szpitala w celu przeprowadzenia kontrolnych badań lekarskich.

Obecnie na miejscu wypadku pracują służby, w celu ustalenia przyczyn wypadku. Służby informują, że ściągnięcie składu z rzeźby zajmie jeszcze trochę czasu, ponadto jak informuje RET – incydent nie wpłynie na dzisiejszą pracę metra.

Mat. Wiki Commons