Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu

Sześć pojazdów szynowo-drogowych typu Crab 1500E w taborze PKP Intercity

Sześć pojazdów szynowo-drogowych typu Crab 1500E w taborze PKP Intercity fot. PKP Intercity

W posiadaniu PKP Intercity znalazły się nowe maszyny. To sześć pojazdów szynowo-drogowych typu Crab 1500E.

Spółka PKP Intercity zakupiła za blisko 2,7 mln zł sześć pojazdów szynowo-drogowych typu Crab 1500E. Są przeznaczone do wykonywania prac manewrowych w zakładach obsługi taboru w Gdyni, Krakowie oraz Przemyślu.

 PKP Intercity uzyskało na tę inwestycję dofinansowanie środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 w ramach projektu „Kolej na dobre połączenia – unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A.”.

Pojazdy Crab 1500E to produkt od Wichary Technologies. Są napędzane elektrycznie, przetaczają tabor o masie wynoszącej nawet 300 ton. Są wyposażone w dwa oddzielne układy jezdne.

Do swobody w mnaewrowaniu pojazdem przyczyniają się jego małe rozmiary i mały promień skrętu. Craby są idealnym rozwiązaniem, które sprawdza się na terenie zamkniętych hal. Zastosowany w nich napęd elektryczny całkowicie redukuje emisję spalin, a także zapewnia niski poziom hałasu.

PKP Intercity inwestuje nie tylko w zakup i modernizację taboru, który zapewnia pasażerom komfort podróży. Dbamy także o sprzęt i urządzenia, które służą obsłudze taboru na etapie przygotowywania do podróży poszczególnych składów. Nowe pojazdy szynowo-drogowe usprawnią proces techniczno-sanitarnego przygotowania pociągów na naszych zapleczach tak aby po podstawieniu pociągu na stację nasi klienci mieli komfortową, czystą i bezpieczną podróż – mówi Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity.

Szczegóły na stronie przewoźnika.