Strona główna » Wiadomości » Strzelanina w metrze. Nie żyje jedna osoba. Są ranni

Strzelanina w metrze. Nie żyje jedna osoba. Są ranni

Redakcja

Późnym poniedziałkowym popołudniem (w Polsce przed 23.00) na stacji metra w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku doszło do tragicznego incydentu. Jak poinformowała miejscowa policja, w wyniku strzelaniny jedna osoba zginęła, a pięć innych zostało rannych. Sprawca zdarzenia pozostaje na wolności, co nasuwa pytania o bezpieczeństwo w publicznych środkach transportu.

Tło zdarzenia

Zdaniem świadków, strzelanina wybuchła po kłótni między dwoma grupami nastolatków. Pierwsze strzały padły jeszcze w środku pociągu, kolejne zaś na peronie stacji metra Mount Eden Avenue. Tragiczny bilans zdarzenia to śmierć 34-letniego mężczyzny oraz rannych pięć osób, w tym trzech mężczyzn i dwie kobiety, w wieku od 14 do 71 lat. Rzecznik nowojorskiej straży pożarnej określił obrażenia czterech z nich jako poważne.

Reakcja służb

Policja niezwłocznie rozpoczęła poszukiwania sprawcy lub sprawców, gdyż nie wyklucza się, że w strzelaninie mogło uczestniczyć więcej niż jedna osoba. Funkcjonariusze apelują do świadków o zgłaszanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w ujęciu odpowiedzialnych za ten czyn.

Bezpieczeństwo w metrze

To zdarzenie ponownie rozpaliło dyskusję na temat bezpieczeństwa w nowojorskim metrze. Władze miasta zapewniają, że podejmują dodatkowe środki, aby zapewnić mieszkańcom i turystom bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznego transportu.

Trwający pościg za podejrzanym o otworzenie ognia przypomina o wyzwaniach, z jakimi muszą mierzyć się służby porządkowe w dużych metropoliach. Tymczasem społeczność Nowego Jorku łączy się w żałobie, pamiętając o ofiarach i ich najbliższych

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x