Wiadomości

Spłonął EN57-1154 na stacji Sośnie Ostrowskie

Spłonął EN57-1154 na stacji Sośnie Ostrowskie Fot. Ostrow24

Wczoraj doszło do pożaru jednostki EN57-1154 na stacji Sośnie Ostrowskie. Doszczętnie spłonęły dwa z trzech członów pociągu. Na pokładzie znajdowały się cztery osoby.

Wczoraj, 29 marca 2021 roku, chwilę przed godziną 22, EN57-1154 zajechał na stację Sośnie Ostrowskie. Tam kierownik składu POLREGIO zauważył ogień wydobywający się z końca składu. W momencie, gdy straż pożarna dojechała na miejsce zdarzenia ogniem zajęte były już dwa człony jednostki. Strażacy trzykrotnie potwierdzali u zarządcy infrastruktury, czy na pewno zostało wyłączone napięcie na sieci trakcyjnej. Dopiero potem rozpoczęto gaszenie ognia – całkowite wygaszenie pożaru zajęło dwie i pół godziny.

Według kierownika pociągu, na pokładzie jednostki znajdowały się cztery osoby, w tym dwóch pasażerów. Po ugaszeniu ognia, pozostałości po EN57 zostały przeszukane – nikt nie został poszkodowany.

Z relacji przedstawicieli Polregio, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, wynikało, że był to stary pociąg, do końca roku miał być wycofany z eksploatacji – dodał rzecznik ostrowskiej straży pożarnej – poinformował kpt Tomasz Chmielecki, rzecznik ostrowskiej straży pożarnej dla Polsat News.

Zdarzenie miało miejsce na stacji Sośnie Ostrowskie i dotyczyło pociągu relacji Wrocław Gł. – Ostrów Wlkp obsługiwanego jednostką EN57. W akcji uczestniczyły trzy jednostki straży pożarnej. Na szlaku Sośnie Ostrowskie – Międzybórz Sycowski zostało wyłączone zasilanie. Poza drużyną konduktorską w pociągu znajdowało się dwóch pasażerów, nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Pociąg został odwołany bez uruchamiania komunikacji zastępczej. Akcja gaśnicza została zakończona o godz. 23:50. Przyczyny pożaru oraz wielkość strat oceni specjalna komisja – poinformował portal NaKolei.pl Dominik Lebda, Rzecznik Prasowy POLREGIO.

Wstępnie podejrzewa się zwarcie w instalacji elektrycznej. Pewne jest to, że jednostka już nie wróci na tory.

Fot. Ostrow24
Fot. Ostrow24