NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Spalona 100-letnia lokomotywownia idzie do rozbiórki. Sprawę umorzono bo nie znaleziono sprawcy

Spalona 100-letnia lokomotywownia idzie do rozbiórki. Sprawę umorzono bo nie znaleziono sprawcy

Adrian Izydorek
Fot. Bielsko.biala.pl

W maju doszło do poważnego pożaru dawnej lokomotywowni w Bielsku Białej. Sprawę umorzono po nieco ponad miesiącu poszukiwań sprawcy. A ostatecznie już resztki 100-letniego obiektu trafią do rozbiórki.

10 maja 2021 roku doszło do dużego pożaru w okolicach stacji Bielsko-Biała Główna. Spłonęła dawna lokomotywownia, która została wybudowana w 1900 roku. Służby początkowo miały problem z określeniem miejsca pożaru, a ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. W akcji udział brało 11 zastępów straży pożarnej.

Po pożarze, z którego niewiele co zostało z dawnej hali wachlarzowej, śledztwo w sprawie wszczął III Komisariat Policji w Bielsku-Białej, które już 23 czerwca zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Na podstawie wskazań Inspektora Nadzoru zabezpieczono obiekt poprzez ogrodzenie terenu siatką oraz umieszczono tablice informujące o zakazie wstępu.

Jak poinformowały PKP S.A., trwa wyłanianie wykonawcy, który wykona prace rozbiórkowe tego co pozostało po dawnej lokomotywowni.

Według informacji, do których dotarł portal Bielsko-biala.pl, Miejski Konserwator Zabytków w Bielsku-Białej w lutym br. postulował o wpisanie dawnej lokomotywowni do rejestru zabytków. Wcześniej urzędnik negatywnie opiniował wnioski PKP o pozwolenie na rozbiórkę obiektu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności