NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Siemens Mobility zmodernizuje metro w Buenos Aires w Argentynie

Siemens Mobility zmodernizuje metro w Buenos Aires w Argentynie

Aleksandra Łapacz
Fot. Siemens Mobility

Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt z Subterráneos de Buenos Aires, Sociedad del Estado (SBASE) na zainstalowanie systemu sterowania pociągiem (CBTC) na linii metra „D” w Buenos Aires w Argentynie. To już trzecia umowa przyznana firmie Siemens Mobility na wyposażenie linii metra w Buenos Aires w technologię sygnalizacyjną CBTC.

System zostanie w pełni wdrożony na całej 11-kilometrowej linii, która obejmuje 16 stacji między „Catedral”, znajdującym się na historycznym Plaza de Mayo, a „Congreso de Tucumán”, położonym w północnej części, blisko granic miasto Buenos Aires.

Ten ważny projekt podkreśla naszą wiodącą pozycję w dziedzinie dostarczania zautomatyzowanych systemów sygnalizacyjnych i rozszerza naszą rosnącą obecność w Ameryce Południowej. Najnowocześniejsza technologia sygnalizacyjna usprawni operacje na tej linii i zapewni pasażerom lepsze wrażenia, niezawodność i wyższą dostępność usług – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

Technologia CBTC dostarcza w czasie rzeczywistym dane o pozycji pojazdu i warunkach prędkości, umożliwiając operatorom systemów bezpieczne zwiększanie liczby pojazdów na linii kolejowej. Skutkuje to większą częstotliwością przyjazdów pociągów i pozwoli SBASE na przyjęcie większej liczby pasażerów w swoim systemie. Dodatkowo technologia precyzyjnie lokalizuje każdy pociąg na torach i kontroluje prędkość, poprawiając bezpieczeństwo jeźdźców i pracowników, a jednocześnie zapewnia możliwość ciągłej aktualizacji stanu systemu, co skutkuje mniejszą liczbą opóźnień i aktualnymi informacjami o podróży.

Rozwiązanie Siemens Mobility CBTC Trainguard MT jest najczęściej stosowanym systemem automatycznego sterowania pociągiem na świecie, używanym przez wielu operatorów w na całym świecie, w tym m.in. w Sao Paulo, Salvador de Bahia, Paryżu, Pekinie i Nowym Jorku.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności