Kolej na świecie Tabor Wiadomości

Siemens Mobility dostarczy 14 pojazdów S70 do Houston w Teksasie

Siemens Mobility dostarczy 14 pojazdów S70 do Houston w Teksasie Fot. Siemens Mobility

Firma Siemens Mobility otrzymała zlecenie od Metropolitalnego Zarządu Transportu Publicznego w hrabstwie Harris (METRO) na dostawę 14 pojazdów kolei podmiejskiej do jazdy na liniach miasta Houston w Teksasie- informuje spółka. 

Jest to trzecie zamówienie na pojazdy S70 w tym mieście. Niskopodłogowe pojazdy szynowe S70 wspomogą pojazdy obecnie używane na trzech liniach miejskich w tym mieście, wykonujące niemalże dwa miliony kursów miesięcznie. Łącznie flota pojazdów będzie obejmować 51 jednostek.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać spółkę METRO z Houston już od 2004 roku. Spółka jest dostawcą zrównoważonych usług transportowych w jednym z największych miast USA. Przy nieustannie rosnącej populacji miasta ważne jest, żeby poprawiać dostępność i komfort pasażerów. Jesteśmy przekonani, że nasze pojazdy wspomogą zrównoważone cele rozwojowe miasta – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Siemens Mobility informuje, że Houston było jednym z pierwszych miast, które wybrało niskopodłogowy model S70.

Pierwszy przejazd nowym pojazdem w USA zaprezentowano na 12-miliowym odcinku w styczniu 2004, podczas odbywających się w tym czasie rozgrywek Super Bowl. Skorzystało z niego wtedy 64 tysięcy pasażerów. Od tego czasu ponad 600 pojazdów tego typu zostało zamówionych przez 11 miast na terenie całych Stanów Zjednoczonych- czytamy w komunikacie.

Zdaniem spółki nowy projekt zakłada szersze przejścia, które usprawnią przemieszczanie się pasażerów wewnątrz wagonu. Dodatkowo motorniczy będzie miał lepszą widoczność po obu stronach pojazdu. Te cechy z pewnością zwiększą bezpieczeństwo i wydajność, a pojazdy będą jednymi z najbardziej dostępnymi na obecnym rynku.

S70 to pojazd na pograniczu tramwaju i elektrycznego zespołu trakcyjnego kolei podmiejskiej – amerykański odpowiednik podwarszawskiej WKD. Pod względem technicznym (niska masa, większa energooszczędność) jest to pojazd, który mógłby ożywić wiele lokalnych linii kolejowych w Polsce – komentuje Jacek Fink-Finowicki, inżynier projektu w Siemens Mobility Sp. z o.o.

Pojazdy S70 zostaną wyprodukowane w zakładach Siemens Mobility w Sacramento w Kalifornii.