NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Rozbity dwa lata temu w Ozimku człon Pendolino ED250-002 wyrusza do Włoch. ZDJĘCIA

Rozbity dwa lata temu w Ozimku człon Pendolino ED250-002 wyrusza do Włoch. ZDJĘCIA

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. NaKolei.pl

Dwa dźwigi podniosły dziś w Warszawie-Rembertowie uszkodzony człon Pendolino i położyły go na pojazd ciężarowy, który zawiezie go do włoskiej fabryki. Przewozem specjalnym zajmuje się firma Panas Transport.

Operacja jest standardowa, natomiast wymagała bardzo dużo przygotowań, przede wszystkim dokumentacji- mówi portalowi NaKolei.pl Karol Małecki, przedstawiciel firmy Alstom, który czuwał nad załadunkiem pojazdu.

Nie jedzie koleją, bo było drogo, bardzo dużo pozwoleń. Zresztą żeby wagon przewieźć ulicami przez różne kraje też potrzebne były pozwolenia. Firma transportowa musi dostosować się do tego, by w odpowiednim czasie przejechać daną drogę, która jest wyznaczona przez każde miasto na transport specjalny. Pudło ma prawie 30 metrów długości i 4 metry wysokości. Sam człon bez wózków, które pojadą osobno waży prawie 40 ton- stwierdził Małecki.

Przewozem, który będzie odbywał się nocą, zajmuje się firma Panas Transport. Uszkodzony człon Pendolino dotrze do Włoch w ciągu półtora tygodnia.

Jest to naprawa powypadkowa po kolizji z pojazdem ciężarowym w Ozimku, do której doszło wiosną 2017 roku. Skład został przekazany do Alstomu 17 grudnia 2018 roku. Cały pociąg nie jest transportowany, tylko jeden z jego członów, który najbardziej ucierpiał w trakcie wypadku. Reszta składu zostanie dzisiaj w nocy odtransportowana na Grochów. Termin naprawy upływa 24 lipca 2020 roku. Jej koszty finansuje PKP Intercity w ramach umowy z ubezpieczycielem- powiedział nam Piotr Mazur z Biura Prasowego PKP Intercity.


Fot. NaKolei.pl

Fot. NaKolei.pl

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności