Ekonomia i rynek Przewozy towarowe Wiadomości

Rok 2019: Trzy warszawskie zakłady PGNiG TERMIKA zaopatrzone w węgiel przez PKP CARGO

Rok 2019: Trzy warszawskie zakłady PGNiG TERMIKA zaopatrzone w węgiel przez PKP CARGO fot. PKP CARGO

PKP CARGO zapowiada, że w 2019 roku będzie dostarczać węgiel do trzech zakładów PGNiG TERMIKA w Warszawie.

Zapowiedź działań PKP CARGO na rok 2019: Od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku PKP CARGO będzie przewoził węgiel dla PGNiG TERMIKA w Warszawie. A dokładniej mowa o trzech warszawskich zakładach spółki: Elektrociepłownia Siekierki, Elektrociepłownia Żerań i Ciepłownia Kawęczyn. Węgiel będzie transportowany z Górnego Śląska i Lubelszczyzny.

PKP CARGO zawarło z PGNiG TERMIKA dwie umowy dot. przyszłorocznej współpracy. Mowa o ok. 1,9 mln ton surowca pochodzącego z kopalń Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Węglokoksu, Tauronu Wydobycie, PG Silesia oraz Lubelskiego Węgla Bogdanka.

 Trzy ww. zakłady spółki energetycznej zaopatrują mieszkańców Warszawy w energię elektryczną i cieplną. Jak powiedział prezes PKP CARGO, Czesław Warsewicz: – PGNiG Termika jest stałym klientem PKP CARGO i umowa zawarta na 2019 rok jest kontynuacją naszych dotychczasowych kontraktów. To najlepszy dowód, że ta współpraca jest korzystna dla obu stron.

Przeciętnie jeden skład z węglem będzie musiał pokonać trasę liczącą około 335 km. Szczegóły planowanych działań znajdują się na stronie przewoźnika.