Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Wiadomości

RegioJet nie uruchomi pociągu z Pragi do Przemyśla dopóki w Polsce obowiązuje 50% miejsc w transporcie zbiorowym

RegioJet nie uruchomi pociągu z Pragi do Przemyśla dopóki w Polsce obowiązuje 50% miejsc w transporcie zbiorowym Fot. RegioJet

RegioJet pod koniec ubiegłego roku otrzymało otwarty dostęp na realizację przewozów w relacji Przemyśl – Kraków – Praga. Pierwszy pociąg miał odjechać już na wiosnę, natomiast właściciel przewoźnika poinformował, że pociągu nie uruchomi, dopóki w Polsce obowiązują obostrzenia w komunikacji zbiorowej

RegioJet po pozytywnej decyzji Urzędu Transportu Kolejowego na możliwość realizacji połączeń w relacji Praga – Kraków – Przemyśl planował rozpocząć swoją działalność na terenie Polski już wiosną 2021 roku. Wstępnie czeski prywatny przewoźnik planował uruchomić nowe, nocne połączenie na przełomie marca i kwietnia 2021 roku.

Radim Jančura, właściciel RegioJet w wywiadzie dla portalu E15.cz, zapytany o dalszą ekspansję w Polsce odpowiedział:

Jest gotowa, czekamy na zniesienie ograniczeń w podróżowaniu. Prawdą jest, że w Polsce tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Nie ma sensu nic teraz robić, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Przypomnijmy, że połączenie te miało funkcjonować jako nocne z odjazdem w godzinach wieczornych i porannym przyjazdem do stacji docelowych. Połączenie takie byłoby dobrze skomunikowane z pociągiem również RegioJet do Chorwacji. Pociągiem z Przemyśla do Pragi dojechalibyśmy w godzinach porannych, a z Pragi do Chorwacji moglibyśmy odjechać pociągiem około godziny 17 – więcej informacji.

Sprzedaż biletów na pociągi z Pragi do Chorwacji rozpoczęła się 18 lutego, Radim Jančura poinformował, że sprzedano już blisko 10 tysięcy biletów.

W zeszłym roku mieliśmy łącznie sześćdziesiąt tysięcy pasażerów, w tym roku będzie ich znacznie więcej. Mamy również setki wcześniejszych rezerwacji z biur podróży – stwierdził właściciel RegioJet, Radim Jančura.