Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Tabor

RegioJet kupi kolejne Traxxy i nowe wagony

RegioJet kupi kolejne Traxxy i nowe wagony Fot. RegioJet

RegioJet zainwestuje w 2021 roku około 2 miliardy czeskich koron, tj. około 346 mln złotych na zakup taboru. Dotychczas nabył 29 używanych wagonów od Deutsche Bahn. W planach zakup kolejnych wagonów i lokomotyw.

W ostatnim czasie RegioJet wygrał aukcję sprzedaży używanych wagonów od Deutsche Bahn. Są to jednostki klimatyzowane, przystosowane do prędkości 200 km/h. Łącznie do czeskiego przewoźnika trafi 29 takich wagonów. RegioJet zdecydował, że wagony przejdą modernizację – wnętrze ma zostać niemalże całkowicie zmienione.

RegioJet wagony te chce uruchamiać w połączeniach dalekobieżnych w Czechach, na Słowację, do Austrii i innych krajach Europy Środkowej, w tym niewykluczone, że do Polski.

W przyszłości RegioJet zamierza jeszcze bardziej skupić się na pozyskiwaniu zupełnie nowych wagonów do swoich pociągów. W drugiej połowie tego roku flota powinna zostać poszerzona o kolejne 6 wagonów wyprodukowane przez rumuńskiego producenta Astra, które na każdym siedzeniu mają zainstalowane ekrany, na których pasażerowie mogą oglądać filmy i inne treści rozrywkowo-informacyjne.

Z kolei flota lokomotyw ma zostać uzupełniona w tym roku łącznie o 15 lokomotyw wielosystemowych Bombardier TRAXX.