Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Ratujemy nóżki Wiktora, wnuka pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Ratujemy nóżki Wiktora, wnuka pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Mat. Fundacja Grupy PKP

Obustronna hemimelia strzałkowa – to niezwykle rzadka choroba, na którą cierpi Wiktor, wnuk pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Aby chłopiec mógł w przyszłości chodzić, konieczna jest kosztowna operacja. Fundacja Grupy PKP rozpoczyna zbiórkę charytatywną na ten cel.

Choć Wiktor właśnie kończy pięć miesięcy, to już wiadomo, że ze względu na chorobę, z którą się urodził, będzie leczony, dopóki jego kości nie przestaną rosnąć. Nasz podopieczny przyszedł na świat bez kości strzałkowej w prawej nodze, dodatkowo kość piszczelowa wygięta jest w łuk, a w stopie brakuje dwóch palców. W lewej nodze Wiktorek ma natomiast wygięty piszczel, nierozwiniętą kość strzałkową, a w stopie brakuje jednego palca. Dodatkowo prawą nóżkę ma krótszą od lewej.

Niestety, schorzenie, któremu towarzyszą też inne komplikacje narządu ruchu, będzie się wraz z wiekiem u chłopczyka rozwijać. To z kolei jest zwiastunem długotrwałego leczenia. Wiktorka czeka szereg skomplikowanych operacji. Pierwszą i najważniejszą będzie musiał odbyć między 18 a 24 miesiącem życia. Będzie to zabieg polegający na wyprostowaniu w obu nogach kości piszczelowych oraz ustawieniu stopy w prawidłowej pozycji. Koszt operacji, który wynosi 450 tys. zł, wykracza poza możliwości finansowe rodziny chłopczyka, dlatego też uruchamiamy zbiórkę charytatywną na ten cel.

Rodzice Wiktora mówią, że ich syn, mimo trudności, z którymi musi się zmagać od pierwszych dni życia, jest dzieckiem niezwykle radosnym i wszystkich dookoła obdarza promiennym uśmiechem. Nie pozwólmy, aby z powodu choroby ten uśmiech w przyszłości zniknął z jego buzi. Wspomóżmy poprzez wpłatę zbiórkę i uratujmy wspólnie nóżki Wiktora.

Wpłat prosimy dokonywać na numer konta 81 1320 0019 1649 3010 2000 0009, w treści przelewu wpisując: darowizna na cele statutowe – dla Wiktora Jankowskiego.

Zbiórka trwa do 8 lutego 2021 r.

Fundacja Grupy PKP