Strona główna » Wiadomości » Raport giełdowy Newagu: Spółka ma zysk

Raport giełdowy Newagu: Spółka ma zysk

Redakcja

Newag opublikował raport giełdowy o wynikach za trzy kwartały 2017 roku i wynika z niego, że spółka notuje wyższe przychody i zyski niż rok temu.

Z raportu, jaki wczoraj trafił do giełdowych inwestorów, wynika, że wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła od 1 stycznia do 30 września około 451,5 mln zł. W porównaniu z takim samym okresem 2016 roku, przychody wzrosły o 113 mln zł, czyli ponad 33%.

Natomiast zysk netto wyniósł 1,5 mln zł, podczas gdy rok temu Newa odnotował stratę na poziomie 4,6 mln zł. Wartość EBITDA sięgnęła niemal 35 mln zł i była wyższa o 20,5 mln zł, czyli aż o 142%, od tego samego wskaźnika przed rokiem. Producent taboru notuje również poprawę rentowności brutto, która przez rok wzrosła z 11,1 do 12,75%.

Newag ma w ręku też spory portfel zamówień. Realizuje kontrakty na dostawy Impulsów dla kilku przewoźników kolejowych. W tym dla Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Ma też zamówienia z województwa zachodniopomorskiego i opolskiego. Będzie się też starać o zdobycie kontraktów na pociągi, które zamierzają ogłosić wkrótce władze województw. M.in. woj. małopolskiego, lubelskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Będzie to łącznie 30 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Ponadto Newag liczy cały czas na kontrakt z Kolejami Mazowieckimi, które co prawda wybrały Stadlera na dostawcę 71 pociągów elektrycznych, ale spółka z Nowego Sącza zaskarżyła ten przetarg do Krajowej Izby Odwoławczej.

Newag chciałby też bardziej zaistnieć na rynku lokomotyw. Na razie kończy umowę na pięć lokomotyw Griffin dla Lotos Kolej. Stara się o zdobycie kontraktu na 20 elektrycznych lokomotyw dla PKP intercity.

Z raportu wynika, że Newag zatrudnia 1515 osób i zatrudnienie przez rok spadło o prawie 80 pracowników.

Podobne artykuły