Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

Przemyśl-Kijów przez Tarnopol i Winnicę – PKP Intercity z nowymi połączeniami na Ukrainę

Przemyśl-Kijów przez Tarnopol i Winnicę – PKP Intercity z nowymi połączeniami na Ukrainę fot. PKP Intercity

Od 24 sierpnia zainteresowani wyjazdami na Ukrainę będą mieli dodatkowe połączenia od PKP Intercity. Przewoźnik uruchomi kolejną parę pociągów relacji Przemyśl–Kijów.

Pociągi uruchomione przez PKP Intercity i Koleje Ukraińskie będą przejeżdżały przez Tarnopol i Winnicę. Będą to kursy codzienne startujące z Przemyśla o 13:07, a kończące trasę w Kijowie o 23:10 (czas lokalny). Powrót pociągów z Kijowa planowany jest na godzinę 6:52, przyjazd do Przemyśla na godzinę 15:05. Dodatkowy kurs będzie realizowany przez ezt Hyundai Rotem. Druga para pociągów przejedzie przez Lwów, Winnicę, Chmielnicki i Tarnopol. Przejazd będzie skorelowany z rozkładem jady pociągu IC Boznańska. Od 3 września br. w relacji powrotnej skład będzie skomunikowany z pociągiem TLK Banach relacji Przemyśl–Kraków.

Skład kursujący na trasie Chełm-Kowel pojedzie na trasie wydłużonej o Zdołbunowo jadąc przez stacje w miejscowości Równe i Kiwerce. Wyruszy z Chełma o 14:51, do Zdołbunowa dojedzie na 22:05. Ze Zdołbunowa wyjedzie o 8:15, do Chełma dotrze na 13:41 czasu lokalnego. Dodatkowo skład będzie skomunikowany z pociągiem TLK Polesie relacji Chełm–Warszawa. Połączenie obsłuży autobus szynowy z wagonami klasy drugiej.

Podróż do Kijowa jet możliwy również w nocy (pociąg Kiev Express z Warszawy i pociąg do Lwowa z Wrocławia oraz z Warszawy przez m.in. Kraków i Rzeszów).

Informacje o trasie, cenach biletów i szczegółach dotyczących kursów na Ukrainę znajdą Państwo na stronie PKP Intercity.