Strona główna » Wiadomości » Przewozy towarowe » Program stypendialny PKP CARGO z myślą o przyszłej kadrze kolejowej

Program stypendialny PKP CARGO z myślą o przyszłej kadrze kolejowej

Redakcja

Program stypendialny PKP CARGO S.A. zrzesza juz prawie 40 szkół średnich w Polsce. Przewoźnik zaprasza do udziału w programie młodzież, która wiąże przyszłość z pracą w Spółce.

PKP CARGO ma swój program stypendialny, poprzez który chce wspierać młodych, uczących się ludzi, którzy zamierzają pracować na kolei, a dokładnie wiążąc swoją przyszłość zawodową z przewoźnikiem. Obecnie w programie bierze udział ok. 40 szkół średnich. Przewoźnik opublikował listę szkół, z których uczniowie będą mogli wziąć udział w naborze. Są to m.in. takie placówki jak Zespół Szkół im. inż. S. Wysockiego (d. „Kolejówka”) w Warszawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi (moga zgłaszać się do Centralnego Zakładu Spółki).

Do Centrali mogą zgłaszać się również uczniowie:

  • Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
  • Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku
  • Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce
  • Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu

Na stronie przewoźnika wymieniono również listę szkół, które mogą zgłaszać się do Dolnośląskiego, Północnego,Śląskiego, Południowego, Zachodniego i Wschodniego Zakładu Spółki. Uczniowie mogą składac zgłoszenia do 30 czerwca br. Szczegóły TUTAJ.

Program stypendialny ma wyłonić m.in. przyszłych pracowników z zespołów utrzymania taboru, drużyn manewrowych oraz zespołów drużyn trakcyjnych w PKP CARGO S.A. Stypendystami mogą zostać uczniowie, którzy kształcą się w dwóch ostatnich rocznikach szkół technicznych lub uczniowie szkół branżowych II stopnia.

Jakie warunki zgłoszenia do programu musi spełnić stypendysta, prócz ukończenia 18. roku życia?

a. Uzyskać średnią ocen nie niższą niż 3,3 w roku szkolnym poprzedzającym złożenie wniosku o stypendium,
b. Uzyskać średnią ocen z przedmiotów zawodowych nie niższą niż 3,0 w roku szkolnym poprzedzającym złożenie wniosku o stypendium,
c. Wykazać gotowość do współpracy z fundatorem stypendium na zasadach określonych w umowie stypendialnej,
d. Nie wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku, co potwierdzi właściwym zaświadczeniem lekarskim,
e. Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

 

Podobne artykuły