Strona główna » Wiadomości » Premierowy pokaz pojazdu Kolei Wielkopolskich

Premierowy pokaz pojazdu Kolei Wielkopolskich

Redakcja
Fot. KD

W środowisku miłośników kolei i fanów piłki nożnej odbył się wyjątkowy pokaz nowego pojazdu Kolei Wielkopolskich, który został oklejony grafiką nawiązującą do współpracy spółki z poznańskim klubem piłkarskim, Wartą Poznań. Wydarzenie to miało miejsce na peronie 9 Dworca Letniego w Poznaniu, gdzie pojazd uroczyście wjechał o 28 marca 0 godzinie 12, prezentując barwy, herb i symbole klubu piłkarskiego.

Symboliczny moment współpracy

Pokaz był symbolicznym wyrazem zaangażowania obu stron w promocję sportu oraz działania na rzecz lokalnej społeczności. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak, który uczestniczył w wydarzeniu, podkreślił wyjątkowość nowych barw pojazdu oraz znaczenie współpracy między Kolejami Wielkopolskimi a Wartą Poznań.

Zielony kolor pojazdu, odbiegający od standardowych barw pociągów spółki, na pewno będzie się wyróżniał – zauważył Jankowiak, dodając, że współpraca ta jest formą promocji zarówno klubu, jak i przewozów kolejowych.

Rozwój współpracy

Mikołaj Grzyb, członek zarządu Kolei Wielkopolskich, oraz przedstawiciele Warty Poznań z dumą mówili o nowym etapie współpracy, która teraz obejmuje także wsparcie Akademii Warty Poznań. Dzięki temu ponad 300 młodych piłkarzy ma możliwość rozwijania swoich umiejętności.

Dotychczasowe zaangażowanie jako partner sekcji Amp Futbolu było tylko początkiem – wyjaśnił Grzyb.

Spotkanie z fanami

Prezentacja pojazdu zgromadziła nie tylko przedstawicieli Kolei Wielkopolskich i Warty Poznań, ale również trenerów akademii, młodych piłkarzy oraz licznych kibiców.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy obecni mieli okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz podziwiania wnętrza pojazdu, które zaskoczyło czterema zielonymi fotelami.

Pojazd, nazwany „Warciarzem”, będzie kursował po niezelektryfikowanych liniach łączących Poznań z Grodziskiem Wielkopolskim i Wolsztynem oraz Wągrowcem i Gołańczą, stając się widocznym symbolem nowej fazy współpracy.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x