NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie POLREGIO przejmie od Arrivy obsługę tras niezelektryfikowanych w woj. kujawsko-pomorskim

POLREGIO przejmie od Arrivy obsługę tras niezelektryfikowanych w woj. kujawsko-pomorskim

Redakcja
Fot. POLREGIO

POLREGIO zgarnia wszystko w woj. kujawsko-pomorskim. Urząd Marszałkowski poinformował, że zakończył rozmowy o kontynuowaniu prac przewozowych przez Arrivę, tym samym przekazując te zadanie POLREGIO.

Podczas dzisiejszych obrad sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, Urząd Marszałkowski poinformował, że zakończył rozmowy z Arrivą dot. realizacji przewozów na terenie województwa na niezelektryfikowanych szlakach. Urząd Marszałkowski skierował się z prośbą do POLREGIO, aby Spółka złożyła swoją ofertę na obsługę pakietu spalinowego.

Zgodnie z prośbą Urzędu Marszałkowskiego złożyliśmy ofertę na obsługę pakietu spalinowego. W przypadku podpisania umowy, w pierwszej kolejności zajmiemy się przeglądem odstawionych pojazdów nr 106, które należą do Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W dalszej kolejności planujemy poszerzenie floty taboru spalinowego, który umożliwi nam obsługę rozkładu przygotowanego przez Urząd Marszałkowski. Zabiegamy o to, żeby połączenia były jak najwygodniejsze dla pasażerów – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

POLREGIO ma teraz zająć się naprawą odstawionych kujawsko-pomorskich szynobusów SA106, a następnie podjąć starania do rozszerzenia swojej spalinowej floty. Najprawdopodobniej POLREIGO także przejmie ok. 130 pracowników Arrivy.

Mamy nadzieję, że przejęcie przez POLREGIO obsługi tras niezelektryfikowanych pozwoli zracjonalizować koszty obsługi połączeń w województwie kujawsko-pomorskim. POLREGIO, jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce może osiągnąć najniższy koszt krańcowy przewozów, który umożliwia stworzenie konkurencyjnej oferty dla przewozów regionalnych. Cieszę się, że nasz program inwestycyjny przekonuje do rozszerzenia współpracy z nami kolejne województwa – dodał Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności