Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie Tabor

POLREGIO odebrało już zmodernizowane ED72 dla województwa opolskiego

POLREGIO odebrało już zmodernizowane ED72 dla województwa opolskiego fot. POLREGIO

Dziś POLREGIO odebrało dwa zmodernizowane ezt ED72 dla województwa opolskiego. Zostały odnowione przez ZNTK Mińsk Mazowiecki. Pojazdy zostały wyposażone m.in. w automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED).

Nowa kabina maszynisty, ergonomiczne wnętrze, czy komfortowe fotele dla podróżnych – to nie jedyne zmiany w zmodernizowanych ED72 dla województwa opolskiego. Dziś POLREGIO odebrało w Opolu dwa odnowione ezt. Prace przy pojazdach wykonały Zakład Naprawy Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” S.A. ED72 będą kursowały głównie na trasie Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław

Jak wskazuje przewoźnik była to przełomowa modernizacja taboru. ED72 posiadają nowoczesny wygląd, nowe, aerodynamiczne czoło z nową kabiną maszynisty, ergonomiczne wnętrze, klimatyzację czy system informacji pasażerskiej. Podróżni odczują większy komfort jazdy korzystając z wygodnych foteli. Będą mogli połączyć się z WiFi czy skorzystać z gniazdek USB. Toalety zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. Pociągi posiadają windy i podjazdy dla osób na wózkach oraz stojaki na rowery.

Co wyróżnia te pojazdy? Ezt ED72 jako pierwsze składy w Polsce posiadają ładowarki indukcyjne zamontowane w stolikach. Czoło pociągu posiada szybę panoramiczną. Jak powiedział Krzysztof Adamski, Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A., w składzie zmieści się ok. 500 podróżnych (221 miejsc siedzących). – Przewozy Regionalne to wymagający klient, stawiający na jakość swojej floty pojazdów. Tym bardziej więc cieszę się, że przekazujemy dziś Przewoźnikowi ten nowoczesny pojazd, a pasażerom życzę wielu wygodnych i przyjemnych podróży. – dodaje.

Zmodernizowane składy zasiliły tabor Opolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. Jak zaznaczył Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Spólki, we współpracy z ARP POLREGIO jest restrukturyzowane m.in. w zakresie unowocześniania taboru i innowacji w obsłudze klientów.

Szczegóły dzisiejszego spotkania w Opolu znajdują się na stronie POLREGIO.