Infrastruktura Kolej jest dla ludzi Wiadomości

Policjanci wjechali na czerwonym świetle na przejazd kolejowy! Radiowóz utknął między rogatkami

Policjanci wjechali na czerwonym świetle na przejazd kolejowy! Radiowóz utknął między rogatkami Fot. chodziez.naszemiasto.pl

Samochód utknął na rogatkach w wyniku zignorowania czerwonego światła na przejeździe kolejowym na ul. Kościuszki w Chodzieży. Całą sytuację nagrała mieszkanka Chodzieży, która jechała akurat za nimi- pisze portal chodziez.naszemiasto.pl.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13.30. Chodziescy policjanci zignorowali czerwone światło na przejeździe kolejowym i wjechali na tory. Rzecznik KPP Chodzież Karolina Smardz-Dymek poinformowała, że policjanci nie śpieszyli się wówczas na interwencję.

Kiedy rogatki zaczęły opadać, postanowili wycofać samochód, jednak ostatecznie szlaban zatrzymał się na jego dachu.
Funkcjonariusz, który kierował radiowozem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł i sześcioma punktami karnymi- czytamy na portalu.

Komendant powiatowy mł. insp. Sławomir Sobański po przeanalizowaniu sytuacji podjął decyzję o skierowanie wniosku o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w kierunku złamania zasady etyki zawodowej przez policjanta oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Takie postępowanie może zakończyć się mandatem lub skierowaniem o ukaranie do sądu. To zdaniem chodzieskiej policji zapewni obiektywne wyjaśnienie całej sytuacji. Karolina Smardz-Dymek mówi też, że całej komendzie jest wstyd, że doszło do takiej sytuacji, zwłaszcza w kontekście ostatnich tragicznych wydarzeń na przejazdach kolejowych- czytamy.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej na przejeździe kolejowym w Puszczykowie doszło do podobnego zdarzenia. Tam jednak rozpędzony pociąg zmiażdżył karetkę pogotowia, a na miejscu zginął lekarz i ratownik medyczny.

pc/chodziez.naszemiasto.pl