NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek Pol-Miedź Trans odebrało pierwsze 23 wagony-platformy. Nowa Pesa Gama do końca 2022 roku

Pol-Miedź Trans odebrało pierwsze 23 wagony-platformy. Nowa Pesa Gama do końca 2022 roku

Adrian Izydorek
Mat. Pesa Bydgoszcz

Spółka Pol-Miedź Trans odebrała 23 wagony do przewozu kontenerów. Platformy w oparciu o krajowy przemysł zostały pozyskane w ramach umowy podpisanej z INFRACERT TSI Spółką z o.o., na dostawę łącznie 100 sztuk wagonów do przewozów intermodalnych.

Inwestycja została przeprowadzona w ramach projektu pn. „Zakup nowych wagonów platform i lokomotyw do przewozu ładunków w transporcie intermodalnym”. Wagony zostały zakontraktowane w oparciu o dofinansowanie pochodzące na realizację planowanej inwestycji z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Założeniem projektu jest konieczność dywersyfikacji oferowanych przez Spółkę usług transportowych oraz odpowiedź na potrzeby rynku. Realizacja projektu ma przełożyć się na poprawę konkurencyjności na rynku przewozów kolejowych, a co za tym idzie pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe Spółki, dzięki nowym źródłom przychodów.

Projekt obejmuje zakup nowego taboru wyspecjalizowanego do transportu intermodalnego składającego się z 31 wagonów platform 60’ serii Sgnss oraz 69 wagonów platform 80’ serii Sggrss. Równolegle została zakupiona lokomotywa elektryczna jednosystemowa dedykowana do prowadzenia zestawów intermodalnych – zakupiona została Gama od Pesy.

Wartość inwestycji przekracza 66 mln zł, a kwota dofinansowania   – 26,9 mln zł.

Zakup wagonów platform umożliwi Spółce wejście w nowy obszar usług transportowych i pozwoli na pozyskanie nowych klientów . W efekcie Spółka będzie mogła oferować szerszy wachlarz usług
w ramach transportu kolejowego pozwalając nie tylko na optymalizację kosztów transportowych, ale również pozytywnie wpływające na środowisko i bezpieczeństwo transportu.

Dokonane zakupy taboru intermodalnego realizują strategię rozwoju firmy i zwiększają jej atrakcyjność na rynku przewozów towarowych. Zakończenie dostaw wagonów oraz lokomotywy w ramach projektu przewidywane jest na drugą połowę 2022 roku.

 

Fot. PMT

Fot. PMT

Fot. PMT

Fot. PMT

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności