Kolej na świecie Przewozy pasażerskie Wiadomości

Podróż do Kijowa za mniej niż 100 zł

Podróż do Kijowa za mniej niż 100 zł Fot. Ukrzaliznycia

W piątek wyjedzie w trasę pierwszy pociąg Kijów – Przemyśl który uruchomią ukraińskie koleje państwowe – Ukrzaliznycia. Koszt podróży będzie konkurencyjny wobec samolotów i komunikacji autobusowej.

Pociąg, który będą obsługiwać nowoczesne skład Hyundaia, ma kursować codziennie, a czas przejazdu potrwa około siedmiu godzin. Z Kijowa skład ma wyruszać o godz. 6:45, by dojechać do Przemyśla na godz. 13:25. Wcześniej, o godz. 12:05 pociąg wjedzie na dworzec we Lwowie. W drogę powrotną skład wyjedzie z Przemyśla o godzinie 14:26 i o godz. 17:17 zamelduje się we Lwowie, a podróż zakończy się w Kijowie o godz. 22:30.

Ukraiński przewoźnik podał też ceny biletów i choć taka podróż będzie znacznie dłuższa niż przelot samolotem, to jednak ceny będą konkurencyjne, zwłaszcza, że Przemyśl nie ma lotniska i trzeba by jechać do Lublina lub Rzeszowa. Podróż na całej linii Kijów – Przemyśl w wagonie pierwszej klasy ma kosztować równowartość 92 zł, a w drugiej klasie – 65 zł. Z kolei za przejazd na Lwów-Przemyśl zapłacimy odpowiednio 37 zł i 27 zł.

Ukrzaliznycia liczy na spory ruch na tej trasie, gdyż pociągi do i z Przemyśla będą także skomunikowane z połączeniami do Krakowa i Wrocławia.