Strona główna » Wiadomości » Pociągiem PKP Intercity z Trójmiasta do Czech?

Pociągiem PKP Intercity z Trójmiasta do Czech?

Redakcja
Mat. PKP Intercity

Z inicjatywy PKP Intercity uruchomione zostają nowe atrakcyjne połączenia między Polską a Czechami, realizowane we współpracy z czeskim przewoźnikiem České dráhy. Baltic Express rusza 15 grudnia wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy. Na trasie Trójmiasto – Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Praga kursować będą cztery pary połączeń.

Cztery nowe połączenia do Czech

W nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia pojawią się cztery nowe połączenia do Czech. Pociągi zatrzymają się nie tylko w największych polskich miastach, tj. Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu czy Wrocławiu, ale także w mniejszych ośrodkach, m.in w Tczewie, Inowrocławiu, Gnieźnie, Lesznie. W Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku pociągi zatrzymają się w Kłodzku. Staną też w Międzylesiu i Bystrzycy Kłodzkiej – do tych miast pociągi PKP Intercity wcześniej nie dojeżdżały. Po stronie czeskiej pasażerowie będą mogli wsiąść i wysiąść m.in. w Pardubicach. 

Komfortowa podróż

Pociągi z Trójmiasta odjadą w godzinach porannych, popołudniowych oraz nocą. Taka oferta zapewni pasażerom dużą elastyczność w wyborze dogodnego połączenia. Najszybszy pociąg Baltic Express pokona odcinek Gdynia-Praga w około 9 godzin. Z Poznania do Pragi dojedziemy w 5 godzin 40 minut, a z Wrocławia w około 4 godziny. Wagony w nowym pociągu są wyposażone w klimatyzację, gniazdka do ładowania telefonów i laptopów. W składzie pociągu będą wagony bezprzedziałowe z otwartą przestrzenią pasażerską i wagony z przedziałami dla sześciu pasażerów. 

Kup bilet z wyprzedzeniem

Pierwsze połączenie Baltic Express w stronę Pragi wyruszy 15 grudnia. Bilety są dostępne w kasach biletowych, internetowym systemie sprzedaży e-IC 2.0, a także w aplikacji mobilnej PKP Intercity. Bilet na miejsce siedzące do stolicy Czech z Gdyni w cenie bazowej wynosi około 78 euro, z Poznania około 65 euro, a z Wrocławia 51 euro. Podróżni mogą skorzystać z tańszych biletów, w ramach oferty międzynarodowej Super Promo International. Bilety na przejazd do Pragi można kupić:

  • z Gdyni, Sopotu, Gdańska w cenie rozpoczynającej się od 29,90 EUR,
  • z Bydgoszczy, Poznania w cenie rozpoczynającej się od 24,90 EUR,
  • z Wrocławia, Kłodzka w cenie rozpoczynającej się od 14,90 EUR.

Oferta połączeń do Czech

Liczba podróżujących koleją pomiędzy Polską a Czechami systematycznie rośnie – w ostatnich latach podwoiła się. W aktualnie obowiązującym rozkładzie jazdy, pociągami pomiędzy Polską a Czechami można podróżować:

  • 7 razy dziennie z Warszawy i Katowic,
  • 6 razy dziennie z Krakowa,
  • 3 razy dziennie z Rzeszowa
  • 2 razy dziennie z Przemyśla,
  • 1 raz dziennie z Wrocławia.

Dodatkowo, w sezonie letnim kursują 2 pary pociągów z Bohumina do Kołobrzegu, Łeby oraz na Hel.

 

 

Podobne artykuły