NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Pociągi dla S-Bahn rozpoczęły jazdy testowe

Pociągi dla S-Bahn rozpoczęły jazdy testowe

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. Siemens Mobility

Pierwsze pięć pociągów dla berlińskiego S-Bahn rozpoczęły jazdy na największym torze testowym dla taboru kolejowego na świecie w Centrum Testowo-Walidacyjnym (PCW) w Wegberg-Wildenrath- informuje Siemens Mobility. 

Pojazdy są produkowane przez konsorcjum Siemens Mobility-Stadler i rozpoczną kursowanie w stolicy Niemiec za dwa lata.

 Na początku 2021 r. chcemy zapewnić naszym pasażerom pociąg, który zawiezie ich do celu szybko, sprawnie i wygodnie. Aby tak się stało, nowe pociągi będą przechodziły intensywne testy przez okres dwóch lat. Jako przewoźnik będziemy wspierać zakłady producenta w ich pracy – powiedział Peter Buchner, szef kolejki miejskiej S-Bahn w Berlinie.

Dzięki naszej najnowocześniejszej infrastrukturze, wykwalifikowanej kadrze i fachowcom oraz innowacyjnym testom przeprowadzanym w naszym Centrum, zadbamy o to, by nowe pociągi mogły bezproblemowo kursować od pierwszego dnia. Dzięki Centrum możemy przeprowadzać testy 24 godziny dziennie, 365 dni w roku – dodała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

W ramach jazd w PWC zostaną przeprowadzone m.in.:

  • testy obciążeniowe i zakłóceniowe mające na celu potwierdzenie braku możliwości wykolejenia składu oraz testy kompatybilności elektromagnetycznej
  • testy hamulcowe mające na celu potwierdzenie zaprojektowanej drogi hamowania
  • testy i dostrajanie zabezpieczeń przed poślizgami oraz utratą kontroli nad maszyną przy różnych obciążeniach i prędkościach

Jak dotąd, pociągi ukończyły testy na odcinkach długości około 2 tysięcy kilometrów z planowanych około 160 tysięcy. Po ukończeniu testów deweloperskich, będzie można rozpocząć testy na wydzielonych odcinkach sieci Berlin S-Bahn późnym latem 2019 rroku- czytamy w komunikacie.

W grudniu 2015 r. S-Bahn Berlin, podpisała z konsorcjum Siemens Mobility i Stadler kontrakt na dostawę 106 pociągów składających się z 85 zestawów 4-wagonowych serii 484 i 21 dwuwagonowych klasy 483, które wejdą do eksploatacji między 2021 a 2023 rokiem.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności