II Kongres Rozwoju Kolei
Przewozy towarowe Wiadomości
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Pociąg towarowy wykoleił się na trasie koło Opola. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do niedzieli

Pociąg towarowy wykoleił się na trasie koło Opola. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do niedzieli fot. Mario

W czwartek, 8 sierpnia chwilę przed północą na trasie Opole – Tarnów Opolski doszło do wykolejenia 10 wagonów pociągu towarowego. Pociągi na trasie Strzelce Opolskie – Opole pojadą objazdami.

W czwartek około godziny 23:30 na trasie Opole – Tarnów Opolski pociąg towarowy przewożący węgiel do elektrowni wykoleił się pod Tarnowem Opolskim. Z szyn wypadło dziesięć wagonów wypełnionych miałem węglowym.

Rzecznik PKP PLK zapewnia, że nikt nie został poszkodowany i informuje, że wysypany towar nie powoduje zagrożenia dla środowiska.

Na miejscu są służby techniczne, które zabezpieczyły teren zdarzenia. Aktualnie powody wypadku nie są znane.

Pociągi PKP Intercity skierowano na inną trasę przez Zdzieszowice i Kędzierzyn Koźle, opóźnienia tych pociągów mogą wynieść nawet do godziny.

Na odcinku Opole – Tarnów Opolski, na którym doszło do wykolejenia, za pociągi Przewozów Regionalnych wprowadzona została Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Prace, które pozwolą przywrócić ruch mogą potrwać do niedzieli ponieważ na miejscu wypadku trzeba przeprowadzić szereg czynności, takich jak wkolejanie wagonów, naprawa toru oraz uszkodzonych słupów sieci trakcyjnej.