Prawo i przetargi Tabor Wiadomości

PKP PLK kupią nowe wózki

PKP PLK kupią nowe wózki fot. PKP PLK S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zakup 36 nowych wózków motorowych do napraw infrastruktury wraz z wyposażeniem.

PKP PLK kupią nowe wózki. Mają to być pojazdy jednokabinowe. PLK stawia też dodatkowe wymagania. Wszystkie wózki mają być dostosowane do jazdy całorocznej, a więc muszą być odporne na skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak upały i mrozy. Dlatego PLK stawiają wymóg, aby zakres temperatur otoczenia podczas pracy układów hydraulicznych wynosił od -30°C do +40°C. przy wilgotności maksymalnej 90% w temperaturze 20°C, ze średnią roczną wilgotnością 75%.

PKP PLK kupią nowe wózki napędzane silnikami spalinowymi

Ponadto wózki powinny niezawodnie pracować na liniach kolejowych położonych do wysokości 1000 m.n.p.m. Poza tym, PLK oczekują, że pojazdy będą zapewniały dużą sprawność realizacji robót torowych, niskie koszty eksploatacji i komfort pracy ludzi obsługujących maszyny i urządzenia na nich zainstalowane. Ponieważ będą to wózki napędzane silnikami spalinowymi, to musza też cechować się jak najmniejszym negatywnym wpływ na środowisko.

Zwycięzca przetargu będzie też zobowiązany do przeprowadzenia szkoleń trzech maszynistów i dwóch pracowników obsługi technicznej.