Działania Przewozy pasażerskie Wiadomości

PKP Intercity od 8 lipca zmienia regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt

PKP Intercity od 8 lipca zmienia regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt fot. PKP Intercity

PKP Intercity informuje, że zmienia się regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt. Zmiana nr 34 będzie obowiązywać od 8 lipca br.

Od 8 lipca br. PKP Intercity, w ramach pilotażu, będzie mogło skorzystać z rozwiązania częściowej blokady sprzedaży w pociągach, tak aby zapewnić komfortową podróż podczas szczytów przewozowych.
Aby uniknąć braku miejsc w pociągach przewoźnika oraz sytuacji, że podróż będzie odbywać się w pozycji stojącej zaleca się kupowanie biletów z wyprzedzeniem (zakup biletu z zagwarantowaną miejscówką). O braku gwarancji miejsca siedzącego pasażer jest informowany zarówno w kasie jak i na stronie internetowej podczas procesu zakupu biletu. Jeżeli skład jest zapełniony, sugerowane jest wybranie innego połączenia. Wielu pasażerów godzi się mimo to na podróż bez miejscówki, dlatego komfort podróży spada. Dlatego też PKP Intercity informuje, że od niedzieli, 8 lipca w przypadku, gdy skład będzie pełny, przewoźnik może odmówić.
Na taki przejazd może wstrzymać sprzedaż w kasie biletowej, biletomacie, serwisie e-IC, systemie SkyCash, aplikacji IC Navigator oraz w Bilkom2. Podróżny mając świadomość, że bilet nie zostanie wydany w ww. kanałach dystrybucji może zakupić bilet ostatecznie u konduktora (można powiedzieć, że na własną odpowiedzialność).
Na razie mówi się o pilotażu zmian. PKP Intercity zaznacza, że wstrzymanie sprzedaży biletów będzie wprowadzane w wyjątkowych sytuacjach, np. podczas gdy podróż przepełnionym składem zagraża zdrowiu lub życiu pasażerów. Szczegóły na stronie PKP Intercity w zakładce z regulaminem.